Category Archives: Fjalime

01 Dhj
0

Basha: Kryesia dhe çdo strukturë e partisë, çdo ditë me qytetarin e shqetësimet e tij

Së pari shpreh kënaqësinë time që drejtoj  këtë mbledhje të parë të Kryesise së re të Partisë Demokratike të Shqipërisë. Dje politika mori një leksion demokracie. Ne zgjodhëm përmes një procesi konkurues të ndershëm dhe transparent forumet tona drejtuese. Asnjë ...

Read More
27 Sht
0

Fjala e Kryetarit Lulzim Basha në Kuvendin Kombëtar të PD‏

Të dashur delegate dhe delegatë të Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, Të nderuar miq dhe të ftuar, Zonja dhe zotërinj, Jam i lumtur te jem me ju sot, ne kuvendin me te madh dhe demokratik te historise se kombit tone. ...

Read More
22 Kor
0

Basha: Reformë për forcimin e drejtësisë, jo kapjen e saj nga dyshja Rama-Meta

Të nderuar deputetë, Dua ta nis duke shprehur në emrin tim, në emrin tuaj shqetësimin tonë të thellë për tragjëdinë e sotme në Fier ku humbën jetën 5 bashkështetas, bashkëqytetarë tanë në mënyrë tragjike. Shpreh ngushëllimet të gjithë të afërmve, ...

Read More
09 Qer
0

Basha: Statusi afron, qeveria dyfishon zullumet

Të nderuar deputetë, Në hapje të këtij takimi dua që në emër të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të përshëndes ngrohtësisht zhvillimin me sukses ditën e djeshme të zgjedhjeve parlamentare në Kosovë. Me kënaqësi të veçantë kemi konstatuar nga ajo ...

Read More
06 Qer
0

Basha: E papranueshme pseudoreforma territoriale e qeverisë

Të  nderuar deputetë, Qytetarët po ngrihen në protesta kundër pseudoreformes administrative territoriale të Qeverisë. Komunitetet vendore po protestojnë. Kryetarët dhe këshillat komunale e bashkiake, në shumicën e tyre, nuk po pranojnë hartën e imponuar qeveritare. Në Memaliaj, në Prrenjas, në ...

Read More
03 Qer
0

Basha: Të gjithë treguesit në rënie, qeveria ka rritur vetëm arrogancën

Të nderuar deputetë Në prak të vendimit të shumëpritur të Bashkimit Europian për statusin e vendit kandidat për Shqipërinë, Edi Rama i rrëzuar moralisht nga e vërteta tronditëse e narkotrafikut me symbyllje, syshkelje dhe përfshirje qeveritare, po demonstron me goditje ...

Read More
26 Maj
0

 Basha: Aleanca Kombëtare kundër Drogës do zgjerohet, do ta fitojmë betejën

Të nderuar deputetë, Me  lejoni të shpreh në emër të Partisë Demokratike, besoj në emër të opozitës dhe grupit të saj parlamentar,  kënaqësinë  tonë të veçantë për zhvillimin me sukses gjatë 4 ditëve fundit të javës që lamë pas, të ...

Read More
05 Maj
0

Basha: Krimi dhe narkotrafiku drejtojnë rendin

Të nderuar deputetë, Beteja jonë këmbëngulëse për të vërtetën e trafikut të drogës ka tronditur botën e errët të narkotrafikut dhe narkotrafikantëve, por nga ana tjetër ka shërbyer edhe për një zgjim të fuqishëm të  ndërgjegjes qytetare të njerëzve të ...

Read More
28 Pri
0

Basha: Rama dështim me të ardhurat, ekonomia në krizë

Të nderuar deputetë, Gjatë dy javëve të fundit grupi ynë Parlamentar dhe opozitarizmi  në tëresi, ashtu sikurse edhe vëmendja e opinionit publik, u fokusuan në shpërthimin e skandalit të trafikut  të drogës nga  ajri, nga toka dhe deti. Beteja jonë ...

Read More
21 Pri
0

Basha: Rama kërkon të hetojë lajmësin, jo trafikun e drogës 

Të nderuar deputetë, Me gjithë përpjekjet  e mëdha të qeverisë për t’i ikur transparencës parlamentare, problemi madhor dhe shumë shqetësues i përdorimit të aseteve logjistike të Forcave të Armatosura për trafikimin e lëndëve narkotike njohu  javën e kaluar zhvillimin e ...

Read More