2017-09-26 11:45:29
26 Shtator, 2017 - 11:45

Sabotimi i buxhetit për vettingun nga Rama: Nuk mund të jesh edhe me bandat, edhe me drejtësinë!

Prononcim per mediat i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha   Dje kemi patur një mbledhje të gjatë të grupit parlamentar ku kemi diskutuar për rendin e ditës në seancë plenare. Por çështja më e rëndësishme e diskutuar ka qenë ajo që ka të bëjë …

2017-09-24 14:21:50
24 Shtator, 2017 - 14:21

Sarajevë, Vokshi: Në Tiranë qeverisin oligarkët, gratë viktima të korrupsionit

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas, deputetja Albana Vokshi ngriti shqetësimin për statusin e rënduar të grave dhe vajzave në Shqipëri për shkak të korrupsionit të madh në të gjitha nivelet e qeverisjes. Duke folur në Konferencën Rajonale për të “Drejtat e Grave në Europë …

2017-09-24 12:16:55
24 Shtator, 2017 - 12:12

Basha me ekipin e Kristiandemokratëve holandezë; Mbështetje për aksionin opozitar dhe alternativën e PD

Kryetari i Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha priti në një takim një ekip të Fondacionit Eduardo Frei të partisë simotër Kristian Demokrate Holandeze CDA, i cili përbëhej nga z.Wouter Hoff, anëtar bordi dhe financier i EFF; znj.Hillie van de Streek, Sekretare e Përgjithshme e Forumit të …

2017-09-21 22:20:41
21 Shtator, 2017 - 22:20

Prononcimi për mediat i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas mbledhjes së Kryesisë

Pyetje: Z.Basha, një mbledhje e gjatë debati dhe deri tek konflikti…? Basha: Një mbledhje shumë e gjatë dhe e lodhshme, por një lodhje e mirë. Ju falenderoj edhe ju që keni pritur me durim, që reflektoni padyshim interesin publik për këtë mbledhje të kryesisë së Partisë Demokratike …

2017-09-20 15:50:19
20 Shtator, 2017 - 15:50

Basha me kreun e Konrad Adenauer, për ligjin e ndalimit të simboleve të komunizmit dhe reformimin e modernizimin e PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me drejtorin e Fondacionit Konrad Adenauer në Shqipëri, z.Walter Gloss. Takimi kishte si qëllim bashkëpunimin dhe ekspertizën gjermane në hartimin e ligjit për ndalimin e simboleve të komunizmit, si dhe për reformimin e modernizimin e …