Tags: "aktori"

27 Jan
0

“Po me Teatrin “Migjeni” ç’patët?”, nënkryetarja e PD, Flutura Açka: T’ia zhveshësh Shkodrës Teatrin Migjeni, do të thotë ta turpërosh

  REAGIM I NËNKRYETARES DHE DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, FLUTURA AÇKA   Po me Teatrin “Migjeni” ç’patët, o vrasës të kulturës?   Si mund të quhet Aktori, Regjisori, Kompozitori, Skenografi, etj, punonjës mirëmbajtje bashkie?   T’ia zhveshësh Shkodrës Teatrin Migjeni, ...

Read More
05 Dhj
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të aktorit të madh, Mirush Kabashi

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shprehur ngushëllime familjes për largimin nga jeta i një prej yjeve më të shndritshëm të artit tonë, Mirush Kabashit. Basha shkuan se Kabashi ishte një ikonë që me pasion, talent dhe dashuri ...

Read More