Tags: "akuzat"

05 Maj
0

Podcast 5/ Basha zbulon si u bë minister transportesh, si lindi projekti për rrugën e Kombit dhe momentin më emocionues pas përfundimit. Flet për korrupsionin qeveritar dhe pasionin e tij

Në podcastin e radhës me Ermal Peçin dhe Marsid Gupin, kreu i PD, Lulzim Basha tregon si u bë Ministër Trasportesh. Ai gjithashtu treon se si lindi projekti për rrugën e Kombit, pengesat për ndërtimin e saj, nga mungesa e ...

Read More
21 Jan
0

Sekretari për marrëdhëniet me publikun, Edvin Kulluri: Pas çdo akuze të Sali Berishës ndaj PD fshihet një pazar, herë tendera e leje ndërtimi

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Siç u faktua këto dy vite, pas çdo akuze të Sali Berishës ndaj Partise Demokratike fshihet një pazar, herë tendera e leje ndërtimi e herë pazar politik ...

Read More
27 Dhj
0

Reagimi i zëdhënëses së PD, Mirela Karbaina: Berisha ka dy vite që i mban me gënjeshtra mbështetësit e tij për t’i përdorur si mburojë ndaj drejtësisë

  Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina i është përgjigjur akuzave të Sali Berishës ndaj PD. Karabina shprehet se Berisha ka dy vjet që i mban me gënjeshtra mbështetësit e tij për t’i përdorur si mburojë ndaj halleve me drejtësinë ...

Read More
02 Dhj
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina, i përgjigjet akuzave të Berishës: Vazhdon me mashtrimet ordinere për t’i ikur llogaridhënies për humbjen e thellë të zgjedhjeve të 14 majit

  REAGIM I ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, MIRELA KARABINA:   Sali Berisha vazhdon me mashtrimet ordinere për hallet e tij dhe për t’i ikur llogaridhënies për humbjen e thellë të zgjedhjeve të 14 majit, për të cilën nuk ...

Read More
14 Nën
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina i përgjigjet akuzave të Sali Berishës: Bën mirë të shkojë të përballet me drejtësinë dhe mos të fshihet si struci

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, i është përgjigjur akuzav të Sali Berishës ndaj PD. Karabina shprehet se Sali Berisha bën mirë të shkojë të përballet me drejtësinë dhe mos të fshihet si struci. Ajo gjithashtu thotë se Sali Berisha ...

Read More
02 Nën
0

PD: Dënimi i McGonigal rrëzoi skenarin e sulmeve kundër Bashës dhe PD dhe nxorri zbuluar autorët e tyre.

NJOFTIM PËR MEDIAN I PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Reagimi i zëdhëneses së PD Mirela Karabina:   Në disa media media është publikuar i deformuar sot një shkrim me disa të pavërteta të marra copy-paste nga vala e shpifjeve kundër ...

Read More
05 Tet
0

Basha i përgjigjet akuzave: As nuk kam porositur kulla dhe as nuk kam marrë kate. Gënjeshtrat janë pjesë e lojës së vjetër të baltosjes

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka hedhur poshtë akuzat se ka marrë dy kate në një nga kullat e ndërtuara në Tiranë. Në një postim në Facebook, Basha thotë se  këto janë mashtrime të dëshpëruara, pjesë e lojës së ...

Read More
05 Tet
0

Kreshnik Çollaku – Rithemelimit: Jini më të rezervuar me akuzat, ndodh që atij që i thoni peng, e bëni kryetar grupi pastaj

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, e ka kaonsideruar lajm të mirë që kërkesa e tij për interpelancë me kryeministrin nukështë rrëzuar siç u tha dje. Por e ka cilësuar si lajm të keq shtyrjen e saj me ...

Read More
23 Sht
0

McGonigal pranoi akuzat e lidhura me Shqipërinë, Basha: Të vërtetën nuk mund ta ndalë askush! Shpagim për demokratët që u sulmuan nga Rama e Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas pranimit të akuzave nga Charles McGonigal, ish-shefi i kundërzbulimit në FBI lidhur me Shqipërinë. Mes tyre, McGonigal u përgjigj me “Po” kur u pyet nëse kishte hetuar një lobist të një ...

Read More
21 Kor
0

Basha i përgjigjet akuzave të Berishës: Të tregojmë kush është i korruptuar, le të votojmë vetingun për politikanët!

Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha i është përgjigjur Sali Berishës, i cili sot sërish e akuzoi si peng të Edi Ramës. Basha ka reaguar në Twitter ku shkruan se Berisha kërkon me çdo kusht e mjet të mbajë ...

Read More