Tags: "Andia Ulliri"

01 Qer
0

“Qeveria e dështuar e Edi Ramës e do vendin pa rini”/Andia Ulliri: PD do krijojë Fondin me Prioritet për Punësimin e të rinjve në sektorin e teknologjisë si prioritet ekonomik të vendit

Sot Partia Demokratike zhvillon Kuvendin Programor për prezantimin e programit për zgjedhjet e ardhshme politike, me sloganin “Shqipëria meriton më shumë”.   FJALA E ANDIA ULLIRI, DEPUTETE E PD:   Një vend pa rini është një vend pa të ardhme, ...

Read More
15 Maj
0

Dita Ndërkombëtare e Familjes, Andia Ulliri: Familjet shqiptare i gjen më të varfra, ndërsa familjet e Thumanës duke protestuar për shkatërrimin e shtëpive

Deputetja Andia Ulliri ka reaguar nëpërmjet një statusi në facebook në ditën ndërkombëtare të familjes, duke thënë se kjo ditë “i gjen familjet shqiptare më të varfra, pa asnjë standart jetese, në vështirësi për të mbyllur shpenzimet mujore, pa mundësi ...

Read More
04 Maj
0

“Vitin e kaluar, 64 215 të rinj shqiptarë kërkuan azil në vendet e BE”, deputetja Andia Ulliri: Është tregues i frikshëm se çfarë ka bërrë në një dekadë keqqeverisja e Edi Ramës

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA DHE ANËTARJA E KRYESISË, ANDIA ULLIRI Të dhënat e fundit të Eurostat tregojnë se pas ardhjes së qeverisë së Edi Ramës në pushtet në vitin 2013 e deri në vitin 2023 nga Shqipëria për ...

Read More
04 Mar
0

Deputetja e PD, Andia Ulliri, kërkesë për për informacion Kuvendit mbi situatën urgjente për kushtet e mjerueshme të Qendrës Shëndetësore Idriz Tali, Fushë Krujë

  DEKLARATË E DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, ANDIA ULLIRI     Sot dorëzova në Kuvendin e Shqipërisë kërkesën për informacion mbi situatën urgjente në lidhje me kushtet e mjerueshme të Qendrës Shëndetësore Idriz Tali Fushë Krujë. Si deputete përfaqësuese e ...

Read More
01 Mar
0

Deputetja e PD, Andia Ulliri: Emigrimi i të rinjve po kthehet në një nga shqetësimet më serioze për shoqërinë. Sipas sondazhit të fundit të Gallup, Shqipëria ishte ndër 10 vendet e para në botë ku të paktën gjysma e popullsisë do të donte të ikte jashtë vendit gjatë 2018-2021

    DEKLARATA E DEPUTETES DHE ANËTARES SË KRYESISË, ANDIA ULLIRI     Të nderuar qytetarë,   Në Shqipëri, emigrimi i të rinjve po kthehet në nga një shqetësimet më serioze, për shoqërinë. Sipas të dhënave të një ankete të ...

Read More
23 Shk
0

Deputetja e PD, Andia Uliri: Dorëzova sot në Kuvend Kërkesën për informacion për rindërtimin e shkollës së mesme të bashkuar “Ramazan Karaj” drejtuar kryetarit të Bashkisë Krujë dhe Ministrisë së Arsimit dhe Sportit

  DEKLARATË E DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, ANDIA ULLIRI     Të nderuar qytetarë, Dorëzova sot në Kuvend Kërkesën për informacion për rindërtimin e Shkollës së Mesme të Bashkuar “Ramazan Karaj” drejtuar Kryetarit të Bashkisë Krujë dhe Ministrisë së Arsimit ...

Read More
17 Shk
0

Protesta e banorëve që preken nga aksi Thumanë-Kashar, deputetja Andia Ulliri: Mungesa e aksesit izolon 2 qytete dhe 12 fshatra të zonës

  Banorët dhe bizneset që preken nga aksi Thumanë-Kashar kanë protestuar sërish ditën e sotme, duke kërkuar zgjidhje për problemin që u krijon kjo rrugë duke mos u mundësuar dalje deri në Kashar dhe anasjelltas. Në mbështetje të tyre ka ...

Read More
08 Shk
0

Sekretarja për gruan Taulanda Jupi dhe deputetja Andia Ulliri, takim me gra dhe vajza në Fushë-Krujë

  Sekretarja për gruan Taulanda Jupi dhe deputetja Andia Ulliri, kanë zhvilluar një takim me gra dhe vajza në Fushë-Krujë. Në postimin e saj në facebook, Jupi ka ndarë momente nga takimi dhe shprehet se detyra e PD është jo ...

Read More
28 Jan
0

Deputetja e PD, Andia Ulliri, në mbështetje të protestës së banorëve që preken nga aksi Thumanë-Kashar

  REAGIMI I DEPUTETES SË PD, ANDIA ULLIRI   Sot në mbështetje të protestës së banorëve që preken nga aksi Thumanë-Kashar sëbashku me kolegen Merita Bakiu.   Kërkesat mëse të drejta të tyre duhet të marrin përgjigje nga institucionet.   ...

Read More
28 Jan
0

Banorët e Thumanës, sërish në protestë. Në mbështetje dhe PD Krujë

  Banorët e Thumës kanë dalë sërish në protestë këtë të diel lidhur me ndërtimin e autostradës Thumanë-Kashar. Ata kanë pretendimin se ndërtimi i kësaj rruge nuk ka një dalje për banorët e Krujës. Në mbështetje të tyre kanë qenë ...

Read More
12