Tags: "Bashkia Tirane"

29 Maj
0

Denoncimi nga kryetarja e grupit të këshilltarëve të PD, në bashkinë Tiranë, Enriketa Papa: Miliona euro vjedhje, por bashkia nuk jep 2.2 milion lekë për fëmijët në nevojë

Kryetarja e grupit të këshilltarëve të PD më bashkinë Tiranë, Enriketa Papa, ka denoncuar gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë në KB Tiranë, faktin që 100 fëmijëve nuk iu është dhënë 220.000 leket te 1 viti, ne kuader te projektit ...

Read More
15 Maj
0

“Skandali 5D dhe restoranti The Home”, këshilltarja e PD, Enriketa Papa, thirrje kryebashkiakut Veliaj: Hajde raporto në Këshillin Bashkiak

Kryetarja e grupit të këshilltarëve të PD, në bashkinë Tiranë, Enriketa Papa, ka reaguar në lidhje me skandalin e fundit në bashki, që ka të bëjë me shoqërinë “Tirana DC” dhe restorantin “The Home” dhe që ka si autorë ish-zëvendëskryebashkiakun, ...

Read More
14 Maj
0

Indrit Sefa zbardh skemën e vjedhes me tendera publik të ministrit Arbian Mazniku dhe këshilltarit të kryeministrit Endri Fuga

Sekretari për çështjet ligjore dhe zgjedhore në PD, Indrit Sefa, ka zbardhur skemën e vjedhjes me tendera publik të ish-zëvendëskryebashkiakut, Arbjan Mazniku dhe këshilltarit të kryeministrit, Endri Fuga. Në një deklaratë për mediat, Sefa shprehet se kompania 3I-Solution, ka si ...

Read More
03 Pri
0

Këshilltarja e PD në Bashkinë Tiranë, Enriketa Papa: Arrestimet dhe Hetimet e SPAK, konfimuan faktin e korrupsionit galopant që kisha paralajmëruar që në nëntor të 2023

  Reagimi i këshilltares së PD në Bashkinë Tiranë, Enriketa Papa:   Me 15 Nentor 2023, para mbledhjes se Keshillit bashkiak, kam kerkuar ne komisione e keshillit, por dhe ne seancen e mbledhjes se Keshillit, se ku kane shkuar parate ...

Read More
28 Mar
0

“Te gjitheve do ju vijë rradha”. Arrestimet nga SPAK në bashkinë Tiranë, reagon PD, Enriketa Papa: Teksa vijonte mbledhja e Keshillit Bashkiak, kryebashkiaku lexon ne telefon

  Reagimi i këshilltares së PD në Bashkinë e Tiranës, Enriketa Papa:   Te gjitheve do ju vijë rradha. Do bini si gure dominoje. Aq shume ka qene makuteria e babzise per t’u perlyer me afera korruptive dhe lidhje kriminale, ...

Read More
08 Shk
0

Këshilltarët e PD në bashkinë Tiranë, padi për 2 vendime të Këshillit Bashkiak, Enriketa Papa: Të kthehen për votim dy vendimet për buxhetin dhe PBA

    Reagimi i këshilltarëve të PD në bashkinë e Tiranës:   Sot ne emer te keshilltareve bashkiake te Partise Demokratike, dorezova ne Gjykaten Administrative nje kerkese padi, per te shfuqizuar dhe rikthyer dhe njehere per rishqyrtim ne Keshill, te ...

Read More
24 Dhj
0

Këshilltarët e PD, kërkesë Prefektit të Tiranës: Anullo vendimet e marra në mbledhjen e Këshilli Bashkiak të Tiranës

  DEKLARATË E KËSHILLTARËVE TË PARTISË DEMOKRATIKE NË BASHKINË E TIRANËS   Grupi i këshilltareve bashkiake te Partia Demokratike e Shqipërisë, i ka drejtuar nje kerkese Prefekti i Qarkut Tiranë, per te anulluar vendimet e marra ne Mbledhjen e Këshilli ...

Read More
22 Dhj
0

Këshilltarët e PD në Bashkinë e Tiranës: “Show dhe cirku” kanë zëvendësuar angazhimin politik për t’ju përgjigjur problematikave të qytetarëve të Tiranës

  DEKLARATË E KËSHILLTARËVE TË PARTISË DEMOKRATIKE NË BASHKINË E TIRANËS   I njejti skenar si ne parlament, u perdor sot ne Mbledhjen e Keshillit Bashkiak Tirane, ku palet aleate inskenuan sebashku, duke mbyllur dhe miratuar PBA 2024-2026 ne me ...

Read More
03 Nën
0

Përmbytjet në kryeqytet, reagon këshilltarja e PD, Enriketa Papa: Bashkia Tiranë nuk ka një plan emergjencash. U kujtua të nxjerrë skuadrat e energjencës, pasi stuhia shkaktoi dëme të shumta

Këshilltarja e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës, Enriketa Papa, ka reaguar për përmbytjet në disa zona të Tiranës nga shiu që ra sot. Papa shprehet se Bashkia Tiranë u kujtua vetëm sot të nxjerrë skuadrat e energjencës, pasi Stuhia ...

Read More
20 Tet
0

Enriketa Papa: Nëse Sali Berisha nuk ka frikë se familjarët e tij fshihen pas kullës në qendër të Tiranës, të bëjë dhe ai një kallzim në SPAK

Këshilltarja e PD në Këshillin bashkiak të Bashkisë Tiranë, Enriketa Papa, shprehet se shpifjet e Sali Berishës nuk e fshehin dot të vërtetën, që ai dhe familja e tij janë ortakë të drejtëpërdrejtë të Edi Ramës në kullën e radhës ...

Read More
12