Tags: "britania e madhe"

16 Jan
0

Reagimi i PD për aludimet e disa mediave lidhur me qëndrimin e kryetarit Lulzim Basha

  REAGIM I ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Partia Demokratike hedh poshtë aludimet dhe dizinformimin lidhur me qëndrimin e Kryetarit të Partisë Demokratike  z. Lulzim Basha të bëra nga Balkanweb, News 24 dhe gazeta “Panorama”. Lulzim Basha një ...

Read More
09 Jan
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Manovra e disa individëve për t’i shërbyer Berishës në betejën e tij kundër drejtësisë, SHBA dhe Britanisë së Madhe, tregojnë mjerimin e tyre

  REAGIM I NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, ROLAND BEJKO   Manovra e disa individëve për t’i shërbyer Sali Berishës në betejën e tij kundër drejtësisë, SHBA dhe Britanisë së Madhe tregojnë mjerimin e tyre. Dy njerezit më të interesuar sot ...

Read More
22 Nën
0

PD, Alfrida Marku Dedgjonaj: Thirrja e ambasadave për funksionim normal të Parlamentit dhe kontroll të ekzekutivit, notë qortimi për shfaqjen e dakordësuar teatrale

  REAGIMI I PLOTË I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, ALFRIDA MARKU   Kaq mjaftoi që tu pengohet fjala deputetëve të Partisë Demokratike për të prezantuar qytetarëve shqiptarë amendamentet për ndryshime në projektligjin për buxhetin për vitin 2024, dedikuar ndër të ...

Read More
17 Tet
0

Deputeti i PD, Arbi Agalliu, takim me ambasadorin e Britanisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe zotin, Alastair King-Smith, me rastin e vizitës së Lordit Stuart Peach. Në një postim në Facebook, Agalliu shprehet se tematika e diskutimit ishte mbi ...

Read More
28 Kor
0

Zgjedhjet e së shtunës, Pampuri: Koha për një PD në partneritet me SHBA, BE dhe Britaninë e Madhe

Zëdhënësja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, në një deklaratë për mediat është shprehur se dita e nesërme është e rëndësishme për të gjithë demokratët dhe për të gjithë shqiptarët të cilët u lodhën në këto dy vite ...

Read More
23 Maj
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike e Shqipërisë dënon me forcë sulmin terrorist të mbrëmjes së 22 majit në Arenën e Mancesterit, ku për pasojë gjeten vdekjen 22 njerëz të pafajshëm si dhe 59 të tjerë u plagosen. Ky akt çnjerëzor dhe brutal tregon ...

Read More