Tags: "Deklarata"

26 Maj
0

“Një i papërgjegjshëm që reciton për të vjedhur suksesin e shqiptarëve të ndershëm nëpër botë”, Basha: Rama fajëson gjithkënd për dështimet e fajet e tij. Vota e diasporës detyrim kushtetues

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama në Itali. Sipas Bashës ai fajësoi këdo për dështimin e tij dhe shpopullimin e vendit, duke u shfaqur si “një i papërgjegjshëm që reciton për të vjedhur suksesin ...

Read More
04 Tet
0

Zëdhënësja e PD reagon për deklaratën e Ramës në Financial Time: Të jap sqarime! Fatkeqësisht aleanca e kullave e gjeti gjuhën sot për ta çliruar atë nga detyrimi për të dhënë llogari

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, shprehet se Edi Rama duhet me urgjencë të japë sqarime për deklarimet që ka bërë në intervistën për Financial Time, ku shprehet se “Kosova është një pikë e nxehtë. Me kalimin e viteve është ...

Read More
02 Tet
0

Deklaratat për Veriun e Kosovës/ PD kërkon interpelancë me Kryeministrin: Rama të japë shpjegime për qëndrimet e tij

Partia Demokratike kërkon zyrtarisht interpelancë me kryeministrin Edi Rama, në lidhje me deklaratat për largimin e Policisë së Kosovës nga veriu i Kosovës dhe .”.marrjen e Veriut të Kosovës nën kontroll nga KFOR”. Në shkresën drejtuar Kuvendit, deputeti Kreshnik Çollaku ...

Read More
08 Sht
0

Deklarata e Partisë Demokratike Dega Kukës

Partia Demokratike dega Kukës ka deklaruar se nuk do të dalë me një kandidat për zgjedhjet e pjesshme të 24 shtatorit. Në një deklaratë, PD dega Kukës thekson se duke ndjekur zhvillimet e fundit brenda demokratëve thotë se ‘nuk do ...

Read More
29 Kor
0

Deklarata e Edi Ramës, reagon kryetari i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardhi

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratës së Ramës në përfundim të mbledhjes së qeverisë se po punojnë për rikonceptimin e qeverisjes Ai shkruan se shqiptarët kërkojnë zgjidhje dhe sipas tij ky është largimi ...

Read More
28 Kor
0

Deklarata e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike apelon për maturi, për ofrimin e zgjidhjeve dhe jo thellimin e përcarjes; forcimin e partisë dhe jo shndërrimin e saj një parti familjare; respektimin e vendimit të Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike dhe jo rrugë ...

Read More
27 Kor
0

Deklarata e Kryesisë së Partisë Demokratike

Partia Demokratike e Shqipërisë KRYESIA E PARTISË DEKLARATË Ditën e djeshme me datë 26.07.2023 Komisioni i Apelimit, Integritetit dhe Etikës në Partinë Demokratike mori në shqyrtim kërkesën e Kryesisë së Partisë për vlerësimin e përputhshmërisë së Vendimit numër 59, datë ...

Read More