Tags: "demokratet"

14 Shk
0

Kreu i degës së PD Malësi e Madhe, Anton Kokaj: “Çifti i sapomartuar” në emrin e bashkimit, sot u përpoqën t’i ndajnë demokratët

  REAGIM I KRYETARIT TË DEGËS SË PD, MALËSI E MADHE, ANTON KOKAJ   Në anët tona kur martohej djali, duhej me shku për darkë te axhat, hallat, tezet, dajat e kumbara. Kështu u duk dhe vizita e sotme në ...

Read More
06 Jan
0

Reagim i PD: Argita Berisha, të vetmen gjë që mund të bëjë është t’i kërkojë falje demokratëve që po i përdorë për qellime personale

  REAGIM I ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Nuk ka gjë më dëshpëruese për një njeri se sa të detyrohet të dalë poshtë pallatit për të mbrojtur babain dhe burrin në arrest shtëpie, nën hetim për korrupsion.   ...

Read More
27 Dhj
0

Reagimi i zëdhënëses së PD, Mirela Karbaina: Berisha ka dy vite që i mban me gënjeshtra mbështetësit e tij për t’i përdorur si mburojë ndaj drejtësisë

  Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina i është përgjigjur akuzave të Sali Berishës ndaj PD. Karabina shprehet se Berisha ka dy vjet që i mban me gënjeshtra mbështetësit e tij për t’i përdorur si mburojë ndaj halleve me drejtësinë ...

Read More
24 Nën
0

Basha me demokratët e degës 10 në  Tiranë: Po punojmë çdo ditë për të ndërtuar alternativën tonë, me propozime konkrete për ta pastruar politikën përmes vetting-ut 

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi një takim pasdite me demokratët e degës 10 në Tiranë. Kreu i PD, foli për situatën politike në vend. “Zhvillimet e zhurmshme të teatrit politik e kanë bërë edhe më të qartë për ...

Read More
13 Nën
0

Basha me shqiptarët në Londër, prezanton nismën e PD për votën e emigrantëve dhe listat e hapura

Kryetari i PD Lulzim Basha u takua me shqiptarë që jetojnë dhe punojnë në Britani të Madhe. Gjatë takimit zoti Basha u ndal në propozimet e PD për votën e emigrantëve dhe listat e hapura. Kreu i PD bëri të ...

Read More
28 Tet
0

“Dora është e shtrirë ndaj të gjithë demokratëve”, Basha: Në çdo moment janë të mirëpritur për të ndërtuar një aleancë të madhe

Gjatë takimeve në Njësinë 7 në Tiranë, kryetari PD, Lulzim Basha, i kushtoi vëmendje të veçantë edhe riorganizimit të Partisë. Gjatë një bisede me demokratë të kësaj dege, Basha tha se “dora është e shtrirë ndaj të gjithë demokratëve kontribues ...

Read More
08 Tet
0

“Telenovela ka marrë fund”/ Basha: Falë demokratëve PD dhe organet e saj drejtuese, tani degët e kanë vetëm një funksion: të jenë në dispozicion të njerëzve.

Pjesë nga fjala e kreut të PD, Lulzim Basha, gjatë prezantimit të Reformës Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese në qytetin e Fierit:   Të dashur miq, teatri politik i përditshëm, telenovela që keni dy vite që e shikoni pa ndërprerje, vazhdon ...

Read More
23 Sht
0

McGonigal pranoi akuzat e lidhura me Shqipërinë, Basha: Të vërtetën nuk mund ta ndalë askush! Shpagim për demokratët që u sulmuan nga Rama e Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas pranimit të akuzave nga Charles McGonigal, ish-shefi i kundërzbulimit në FBI lidhur me Shqipërinë. Mes tyre, McGonigal u përgjigj me “Po” kur u pyet nëse kishte hetuar një lobist të një ...

Read More
02 Sht
0

Lulzim Basha, mesazh pas Kuvendit Kombëtar: Nisim sot të ndërtojmë Partinë Demokratike moderne, partinë e qytetarëve dhe anëtarëve dhe jo partinë e kryetarit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur se nga sot po nisin ndërtimin e Partisë Demokratike moderne dhe jo të partisë së kryetarit. Përmes një reagimi në Facebook, pas përfundimit të Kuvendit Kombëtar të PD-së, Basha shkruan se pa ...

Read More
31 Gus
0

“Demokratët janë në vështirësi jepuni një kafe”, batutat e Edi Ramës në Durrës, reagon Gazment Bardhi: Për shkak të keqqeverisjes, në vështirësi nuk janë vetëm demokratët, por edhe çdo socialist dhe qytetar i ndershëm i këtij vendi

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar ndaj batutave me demokratët që Kryeministri Edi Rama shkëmbeu nga Durrësi. Bardhi repkilon me Ramën duke i kujtuar që në vështirësi është ai dhe qeveria e tij, që rrijnë ...

Read More
123