Tags: "deputet"

12 Dhj
0

Sekretari për Programin, Arbi Agalliu: Në 10 vite qeveria nuk mundi dot të krijojë një strategji afatmesme dhe afatgjatë për zhvillimin ekonomik

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, SEKRETARI PËR PROGRAMIN, DEPUTETI ARBI AGALLIU     Përshëndetje të nderuar qytetar!   Jam sot këtu për të denoncuar edhe njëherë problemet që ka sot ekonomia e Shqipërisë.   Në 10 vitie kjo ...

Read More
01 Nën
0

Denoncimi i deputetit të PD, Arbi Agalliu: Mbetjet në Vlorë digjen në mes të qytetit dhe askush nuk mban përgjegjësi!

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka denencuar sërish djegien e mbetjeve nga Bashkia e Vlorës. Në një postim në Facebook, Agalliu ka shpërndarë disa foto nga tymi që ka mbuluar qytetin. Ai gjithashtu shorehet se se kjo nuk është ...

Read More
27 Tet
0

Deputeti i PD, Arbi Agalliu takohet me zëdhënësi e CDU: Një nga shqetësimet e Gunther Krichbaum ishte se deputetët nuk duhet të përdorin imunitetit për interesa personal

Kënaqësi të prisnim sot z.Gunther Krichbaum, deputet dhe zëdhënës i CDU-së për Politikat e Bashkimit Europian. Së bashku edhe me kolegë të Komisionit për Çështjet Europiane diskutuam për çështje të cilat ndihmojnë integrimin e Shqipërisë në BE. Një nga shqetësimet ...

Read More
05 Sht
0

“Pro listave të hapura, brenda 31 marsit PD gati me kandidatët për deputetë”, Basha nuk përjashton zgjedhjet e parakohshme: Në rast të papriturave politike…

Kryedemokrati Lulzim Basha ka paralajmëruar përzgjedhjen e listave e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Gjatë mbledhjes së Kolegjit të Kryetarëve, Basha nuk përjashtoi as mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme, teksa deklaroi se “synimi është që brenda 31 ...

Read More
27 Gus
0

Basha shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të Baki Shehit: PD humbi një prej kontribuesve të saj të vyer

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të ish Gjeneralit të Forcave të Armatosura dhe ish deputetit të PD, Baki Shehi. Me anë të një statusi në Facebook, Basha shkruan se Baki Shehi gjithashtu ...

Read More