Tags: "deputete"

31 Mar
0

PD nis procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputet. Kryesia përcakton rregullat dhe kriteret e kandidatëve

  NJOFTIM PËR SHTYP Partia Demokratike e Shqipërisë ka nisur procesin e evidentimit të kandidatëve të saj për deputet. Kryesia e kësaj partie ka marrë miratuar udhëzimin që ua ka nisur degeve të partisë ku janë përcaktuat kriteret dhe rregullat ...

Read More
11 Dhj
0

FJALA E DEPUTETES ANDIA ULLIRI NË AKTIVITETIN PËR 33 VJETORIN E PD

FJALA E DEPUTETES ANDIA ULLIRI NË AKTIVITETIN PËR 33 VJETORIN E PD Zonja dhe zoterinj, Në këtë ditë të rëndësishme, ndërsa jemi mbledhur për të festuar ditëlindjen e 33-të të themelimit të partisë sonë, është një privilegj t’ju drejtohem mbi ...

Read More
28 Nën
0

Dita e pavarësisë/ Basha bashkë me deputetë të PD, homazhe në kullën e Isa Boletinit

  Ne diten e pavarësisë, Kryetari i PD, Lulzim Basha, sëbashku me deputetë dhe anëtarë të kryesisë së PD, do të bëjë homazhe në Boletin, në kullën e Isa Boletinit. Për të nderuar ne këtë 111 vjetor të pavarësie  kontributin ...

Read More
05 Tet
0

“Votoni vetting-un e politikanëve”, Basha në Kuvend: Disa deputetë të opozitës kanë vendosur të bëjnë luftën e tyre të ndyrë personale, në sallën e parlamentit

Kreu i PD-së Lulzim Basha foli për aleancë kullash dhe njerëz që sulmojnë PD-në për interesa personale. Sipas tij, disa deputet të opozitës kanë kanë vendosur të bëjnë luftën e tyre të ndyrë personale, në sallën e parlamentit, në tradhti ...

Read More
11 Sht
0

Denoncimi i deputetes, Merita Bakiu: Viti i ri shkollor nis me shumë problematika në shumë qytete

DEKLARATË E  PARTISË DEMOKRATIKE,  DEPUTETJA MERITA BAKIU Në këtë prag fillimi të vitit të ri shkollor 2023-2024, si një mësuese me përvojë afro 30 vjeçare, si deputete e Kuvendit të Shqipërisë, anëtare e Komisionit të Edukimit, në emrin tim dhe ...

Read More
08 Sht
0

Çmimi lartë i karburantit, Tabaku: Taksimi socialist dhe ortakëria me oligarkët nuk ulë çmimin

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka ngritur sot shqetësimin se ndonëse në tregun ndërkombëtar çmimin i karburantit ka rënë, në Shqipëri nuk ndodh diçka e tillë. Tabaku bën përgjegjëse qeverinë, teksa e quan ortake me oligarkët, gjithashtu thekson se ...

Read More
19 Kor
0

Flutura Açka: Dy deputetë të PS shkelin rregulloren për të kaluar projektligjin famëkeq

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka akuzon dy deputëtet e PS, Petro Koçi dhe Ismet Beqiraj se po bëjnë një puç parlamentar për të zgjatur mandatin e kreut të Akademisë së Shkencave, Skëndër Gjinushi. Në një postim në facebook, Açka ...

Read More
29 Pri
0

PD do të jetë partia e parë në Ballkan, që angazhon anëtarësinë në zgjedhjen e deputetëve të ardhshëm për Kuvendin e Shqipërisë.

Me mbështetjen e të gjithë partive kryesore të botës perëndimore, PD do të jetë partia e parë në Ballkan, që angazhon anëtarësinë në zgjedhjen e deputetëve të ardhshëm për Kuvendin e Shqipërisë. Pavarësisht prej sistemit që do të ketë Shqipëria, ...

Read More