Tags: "deputetet"

19 Tet
0

Agalliu: Nga kjo sjellje e Berishës dhe deputetëve të tij përfiton vetëm Edi Rama dhe qeveria e korruptuar

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka kritikuar sjelljen e Sali Berishës dhe deputetëve të tij ditën e sotme në Parlament. Agalliu shprehet se dhuna dhe bojkoti nuk mund të jenë alternativë për shqiptarët në vitin 2023. Sipas tij, bojkoti ...

Read More
11 Tet
0

Deputetja e PD, Eralda Tase Bano kujton deputetët e ekzekutuar nga diktatura komuniste në vitin 1947

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka kujtuar deputetët e ekzekutuar nga diktatura komuniste në vitin 1947. Me anë të një postimi në facebook, Tase ka publikuar emrat e të ekzekutuarve, ku shprehet se deputetët që u pushkatuan ishin ...

Read More
08 Tet
0

Basha: Vetëm deputetët e Kuvendit të Shqipërisë dhe personat me kartelë psiqiatrike nuk mbajnë përgjegjësi për çfarë thonë. PD do të prezantoj amendament për…

Pjesë nga fjala e kreut të PD, Lulzim Basha, gjatë prezantimit të Reformës Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese në qytetin e Fierit:   Propozimi tjetër ka të bëjë me dy rudimente, mbeturina të sistemit tonë politikë 33 vjeçarë. Ndërkohë që sistemi ...

Read More
28 Sht
0

Indrit Sefa, sqaron përjashtimin e 11 deputetëve: Ishte vendim i Kryesisë së PDSH i marrë që para një viti

Sekretari ligjor i Partisë Demokratike, Indrit Sefa, ka sqaruar përjashtimin e 11 deputetëve nga Grupi Parlamentar i PD, ku shprehet se ky është një vendim i Kryesisë së PDSH që është marrë që para një viti. REAGIM I SEKRETARIT PËR ...

Read More
17 Sht
0

Nuk votuan projektet e qeverisë Gjermane, Kreshnik Çollaku kritika deputetëve të “Rithemelimit”: Këtë gjë e bën vetëm një opozitë në konflikt me partnerët ndërkombëtarë

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, ka hedhur akuza ndaj “Rithemelimit” dhe Partisë së Lirisë, duke thënë se të votosh kundër projekteve të qeverisë gjermane, është si të votosh kundër BE-së. Përmes një postimi në Facebook, Çollaku shprehet se të ...

Read More
05 Sht
0

Ndryshimi i qëndrimit të disa deputetëve të PD, Agalliu: Dikur u akuzuan me njëri tjetrin si vrasës, sot ulen përball njëri tjetrit dhe bënë sikur nuk ka ndodhur asgjë

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka komentuar ndryshimin e qëndrimit të disa deputetëve të PD në lidhje me Sali Berishën. Me anë të një postimi në Facebook, Agalliu shkruan se deri dje ishin të vendosur për të mbështetur qendrimet ...

Read More
28 Kor
0

Çollaku apel deputetëve: Mos bëni deklarata në emër të grupit parlamentar të PD për çdo çështje

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollku, në një postim në Facebook shprehet se keqpërdorimi i deklaratave në emër të Grupit Parlamentar duhet të ndalet. Çollalu tha se në grupin parlamentar bëjnë pjesë të gjithë deputetët e PD dhe qëndrimet për ...

Read More
05 Kor
0

“Beteja kundër pastrimit të parave është kusht i rëndësishëm”, Tabaku thirrje deputetëve: Të votojmë projektligjin!

Pas diskutimeve që janë bërë në Komisionin e Ligjeve mbi projektligjin e propozuar nga Jorida Tabaku për parandalimin e pastrimit të parave, deputetja e Partisë Demokratike ka reaguar me anë të një potimi në facebook. Duke shpjeguar rëndësinë e këtij ...

Read More
12