Tags: "dita e rinise"

08 Dhj
0

VIDEOMESAZHI/ Basha uron ditën e rinisi nga Senati Amerikan

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, nga SHBA, ku ndodhet në vizitë zyrtare ka uruar ditën e rinisë përmes një videomesazhi nga Senati Amerikan. Zbardhja e videos: Të dashur miq, ju përshëndes nga ndërtesa e Senatit të Shteteve të Bashkuara ...

Read More
08 Dhj
0

Dita e rinisë/ Deputetja e PD, Andia Ulliri: Në kohë aspak të lehta, PD ka treguar se ka qenë busulla e orientimit euro-atlantik dhe pro-perëndimor, e tillë duhet të jetë dhe vazhdimësia

  FJALA E DEPUTETES DHE ANËTARES SË KRYESISË SË PD, ANDIA ULLIRI, NË AKTIVITETIN PËR 8 DHJETORIN ORGANIZUAR NGA PD Përshëndetje te gjithe, faleminderit qe gjetet kohe dhe mundesi te jeni pjese e ketij takimi ose me sakte bashkebisedimi ne ...

Read More
08 Dhj
0

Flutura Açka uron ditën e rinisë: Ka ardhur ora për një nisje të re, tashmë me frymēn e përgjegjësisë për rolin e pazëvendëshueshëm të të rinjve

  Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Flutura Açka, ka uruar ditën e rinisë. Açka shprehet se 33 vite më pas demokratët por edhe shqiptarët me të drejtë pyesin se çfarë e korruptoi demokracinë shqiptare, se përse jemi ende shumë larg Europës ...

Read More