Tags: "drejtesise"

09 Maj
0

Basha i përgjigjet Manjës: Çdo shqetësim që ke çoje në Prokurori, ke 11 vite në pushtet

Nga salla e Kuvendit, kryetari i PD i është përgjigjur ministrit Manja, duke e sfiduar me argumente. Basha i kërkoi ministrt Manja që nëse kishte prova për rrugën Durrës-Kukës, ta çonte atë në Prokurori pasi ka 11 vite që është ...

Read More
09 Maj
0

Pjesa e dytë e fjalës së sekretarit të përgjithshëm dhe deputetit të PD, Enkelejd Alibeaj, në interpelancën me ministrin e Drejtësisë

PJESA E DYTË E FJALËS SË SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM DHE DEPUTETIT TË PD, ENKELEJD ALIBEAJ, NË INTERPELANCËN ME MINISTRIN E DREJTËSISË   Urime Ulsi, shoh një ndryshim të madh nga një muaj më parë. Së pari the këtu 8, 18, ...

Read More
09 Maj
0

Fjala e sekretarit të përgjithshëm dhe deputetit të PD, Enkelejd Alibeaj, në interpelancën me Ministrin e Drejtësisë

  FJALA E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM DHE DEPUTETIT TË PD, ENKELEJD ALIBEAJ, NË INTERPELANCËN ME MINISTRIN E DREJTËSISË   Gëzuar ditën e Europës, të Europës të sundimit të ligjit, të Europës të demokracisë funksionale, të europës që mbron liritë dhe ...

Read More
30 Mar
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Gjysma e qeverisë së Edi Ramës është në dyert e drejtësisë e prapa hekurave

  DEKLARATË E ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA Sot gjysma e qeverisë së Edi Ramës është në dyert e drejtësisë e prapa hekurave për shkak të korrupsionit të lartë. Dhe ky model qeverisës i vjedhjes dhe korrupsionit sistemik është ...

Read More
07 Nën
0

Basha në Milot: PD mbështet SPAK për të çuar para drejtësisë të gjithë ata që kanë abuzuar me fondet publike të shqiptarëve

Kryetari i PD Basha zhvilloi sot një takim me banorë të Milotit. Ne këtë takim Basha tha se “Shqipëria ka mundësinë për një ndryshim të vërtetë dhe kjo bëhet duke i dhënë fund pandëshkueshmërisë dhe duke vënë në jetë vetingun ...

Read More