Tags: "Edvin Kulluri"

06 Qer
0

Kulluri: Rama dhe Berisha koordinim perfekt për të fshirë Rai 3, rikthejnë luftën me SHBA, Britaninë dhe SPAK

Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri, shprehet se lufta e Rithemelimit nuk është me Ramën, por me SPAK, SHBA dhe Britaninë e Madhe. Në një reagim në Facebook, Kulluri shkruan se në ditën kur kryeministrit i kanë ...

Read More
02 Qer
0

Deklaratat e SHBA dhe BE për rezolutën e PS, reagon Kulluri: Nisma përmban qëllime të dyshimta dhe kërcënuese për institucionet e drejtësisë

Partia Demokratike, përmes sekretarit për Marrdhëniet me Publikun, Edvnin Kulluri, ka reaguar në lidhje me deklaratat e SHBA dhe BE për rezolutën anti-korrupison. Me anë të një postimi në Facebook, Kulluri shkruan se nisma e PS është e pakuptimtë, e ...

Read More
01 Qer
0

“Marrëdhëniet strategjike me SHBA janë strategjije”/ Kulluri: PD angazhohet per Heqjen e Vizave nga SHBA për qytetarët shqiptarë brenda mandatit të parë qeverisës

Sot Partia Demokratike zhvillon Kuvendin Programor për prezantimin e programit për zgjedhjet e ardhshme politike, me sloganin “Shqipëria meriton më shumë”.   Edvin Kulluri: Partia Demokratike i konsideron marrëdhëniet strategjike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si thelbësore. Konsolidimi i ...

Read More
27 Maj
0

Kulluri për rezolutën e PS: Propozim pa kuptim! Ja dy mënyrat për të luftuar korrupsionin

Sekretari për Marrëdhënet me Publikun në PD, Edvin Kulluri, shprehet se rezoluta e propozuar nga PS është një gjë krejt pa kuptim. Sipas Kullurit, korrupsioni luftohet me dy mënyra dhe në të dyja rastet nuk ka pse të ftohet opozita ...

Read More
29 Pri
0

Kulluri: Gazetarët që përgënjeshtrojnë etiketimet e RAI-t, nuk duhet të harrojnë disa gjëra

  REAGIM I SEKRETARIT PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN, EDVIN KULLURI Gazetaret shqiptare qe jane investuar ne pergenjeshtrimin e etiketimeve te RAI per qeverine mbase kane te drejte! Shqiperia qeveriset me ligj dhe ndikimi i krimit te organizuar dhe korrupsioni i ...

Read More
25 Pri
0

Kulluri: Pse RAI 3 ka shqetësuar Ramën!

  Postimi i sekretarit për marrwdhwniet me publikun në PD, Edvin Kulluri:   -RAI eshte media e nje shteti nga me demokratiket dhe me influence ne rajon dhe ne bote; -Si i tille, RAI eshte nje media qe nuk publikon ...

Read More
21 Pri
0

Kulluri rendit shkaqet: Ja pse po shpopullohet Shqipëria

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI     Shqiperia shpopullohet sepse:   -Pasuria publike rishperndahet keq prej korrupsionit; -Financat publike rishperndahen keq po prej korrupsionit; -Prona private dhunohet duke mos u kthyer por abuzuar ...

Read More
03 Pri
0

Arrestimet e SPAK në bashkinë e Tiranës, Kulluri: Heshtja e Veliajt si pranim i fajeve!

  Postimi i sekretarit për marrëdhëniet me publikun në PD, Edvin Kulluri:   Ne 2 muajt e fundit SPAK ka marre ne hetim duke ndaluar ne paraburgim apo arrest shtepie pothuaj 20 nenpunes te nivelit te larte te Bashkise Tirane! ...

Read More
26 Mar
0

PD, Kulluri: Lista e hapura dhe vota e emigrantëve çështje e sistemit demokratik. 3-4 vetë po e çmontojnë në një tryezë pazari

  Postimi i sekretarit për marrëdhëniet me publikun në PD, Edvin Kulluri: Çeshtja e listave te hapura dhe votes se emigranteve nuk eshte ceshtje e PD por e sistemit demokratik qe tre-kater vete po e cmontojne ne nje tryeze pazari ...

Read More
17 Mar
0

PD, Edvin Kulluri: Kryeministri, sot për të dytën herë në pak javë u shfaq i nervozuar për hetimet që po kryen SPAK dhe BKH ndaj korrupsionin qeveritar

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN, EDVIN KULLURI   Kryeministri, sot, për të dytën herë në pak javë u shfaq i nervozuar për hetimet që po kryen SPAK dhe BKH ndaj korrupsionin qeveritar. Disa javë më ...

Read More
123