Tags: "emigrantet"

26 Maj
0

“Rama show me emigrantët”, Endri Hasa i kujton kryeministrit propozimet e PD për votën e diasporës: Ka frikë nga vota e e lirë

Anëtari i kryesisë së PD, njëkohësisht Sekretari për Burimet njerëzore dhe Koordinimin Dixhital, Endri Hasa, përmes një postimi në Facebook e ka cilësuar propagandë bajate show-n e Ramës në Itali sot. “Ai bën gjithçka për të vjedhur suksesin e atyre ...

Read More
12 Maj
0

“Tallava politike dhe propagandë të shfrenuar nga Athina”, Karabina: Tallja e Edi Ramës me shqiptarët nuk njeh kufij

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina, në një postim në Facebook, shprehet se tallja e Edi Ramës me shqiptarët nuk njeh kufij. Karabina thotë se sot Edi Rama me shpurën e tij të korruptuar dhe me administratën shtetërore të urdhëruar që ...

Read More
02 Maj
0

Basha: PD është e vetmja forcë politike që ka kërkuar qartësisht mundësimin e votës së diasporës

REAGIMI I KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, PËR VOTËN E DIASPORËS   Partia Demokratike e Shqipërisë është e vetmja forcë politike që ka kërkuar qartësisht mundësimin e votës së diasporës. Bashkatdhetarët tanë duhet të votojnë si një e drejtë kushtetuese, ...

Read More
31 Jan
0

Basha i përgjigjet emigrantit: Aktualisht PD ka dorëzuar në parlament propozimin se si të mundësohet votat për diasporën. Shqipëria një zonë zgjedhore, votimi elektronik e mundësojnë këtë 

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke iu përgjigjur pyetjes se një emigranti, ripërsëriti edhe njëherë propozimin e PD për votën e emigrantëve.   Zbardhja e videos:   Përshëndetje dhe respektet e mia. Aktualisht Partia Demokratike ka dorëzuar në ...

Read More
06 Dhj
0

PD çon në Gjykatën Kushtetuese marrëveshjen Rama-Meloni për emigrantët

  Partia Demokratike ka çuar në Gjykatën Kushtetuese marrëveshjen e firmosur mes kryeministrit Edi Rama me kryeministren e Italisë Giorgia Meloni. Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, shprehet se në dallim nga trajtimi i marrëveshjes ...

Read More
13 Nën
0

Sekretari i Burimeve Njerëzore në PD, Endri Hasa i prezanton emigrantëve shqiptarë në Greqi nismën e PD: T’u kthejmë votën, një drejtë e mohuar për shqiptarët që jetojnë jashtë

Sekretari i burimeve njerëzore në PD, Endri Hasa, ka zhvilluar një takim me emigrantë shqiptarë në Greqi. Hasa u ka shpjeguar propozimin e Partisë Demokratike për votën e diasporës, i cili u kthen te gjithë emigrantëve shqiptarë, të drejtën e ...

Read More
09 Nën
0

Marrëveshja për emigrantët me Italinë/ Anëtarja e kryesisë së PD, Alfrida Marku: Iniciativë është jo tranparente dhe vendimmarrje individuale e Ramës. Kryeministri të jap sqarime urgjente

Anëtarja e Kryesisë së PD, Alfrida Marku, shprehet se Partia Demokratike po ndjek me shqetësim dhe ka kërkuar në mënyrë urgjente Interpelancë me Kryeministrin Rama për të dhënë sqarime lidhur me marrëveshjen e nënshkruar me Kryeministren e Italisë, për të ...

Read More
07 Nën
0

Sjellja e emigrantëve nga Italia në Lezhë, këshilltarja e PD Alfrida Marku kërkon interpelancë me kryebashkiakun Pjerin Ndreu: Boll u bëre shërbëtor i kryeministrit e jo i qytetarëve

Këshilltarja e PD në Këshillin Bashkiak të Bashkisë Lezhë, Alfrida Marku, ka kërkuar interpelancë me kryetarin e bashkisë, Pjerin Ndreu, në lidhje me marrëveshjen e firmosur mes Shqipërisë dhe Italisë për emigrantët e paligjshëm që do të transferohen në Shëngjin. ...

Read More
07 Nën
0

PD zbardh kërkesën për interpelancë me Ramën, nënkryetari Çollaku: Marrëveshjen për emigrantët do e çojmë në Kushtetuese

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, ka depozituar në Kuvend kërkesën për interpelancë urgjente me kryeministrin Rama për marrëveshjen e tij me kryeministren e Italisë, për vendosjen në Shqipëri të mbi 36 mijë emigrantëve nga Afrika e Veriut për çdo ...

Read More
07 Nën
0

Marrëveshja me Italinë për emigrantët, Basha: Të bëhet transparencë urgjentisht. Rama përzë shqiptarët dhe hap kufirin për emigrantët e paligjshëm. Është e papranueshme!

Gjatë një vizite tek “Filipi Company” në Sanxhak, kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha, u pyet për marrëveshjen që kryeministri Rama firmosi me kryeminsitren e Italisë për një qendër pritje të emigrantëve në Shëngjin. Basha kërkoi që Edi Rama duhet ...

Read More
12