Tags: "Eralda Tase Bano"

20 Jan
0

Deputetja e PD, Eralda Tase: Korrupsioni dhe aferat korruptive kolosale të qeverisë aktuale janë thelbi i shumë problemeve

  DEKLARATA E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA DHE ANËTARJA E KRYESISË, ERALDA TASE BANO Të nderuar qytetarë, Në këtë moment, ekzistojnë një sërë çështjesh të cilat janë me rëndësi jetike për shqiptarët, çështje të cilat Partia Demokratike do t’i ngrejë fort ...

Read More
17 Jan
0

Deputetja e PD, Eralda Tase reagon për sulmin ndaj Flutura Açkës: Kur intimidohen zonjat e Kuvendit nga burra me kostum e kollare, imagjinoj çfarë mund të ndodhë në masë

  REAGIMI I DEPUTETES SË PD, ERALDA TASE BANO, PËR SULMIN VERBAL NDAJ FLUTURA AÇKËS   Sulmi i sotëm ndaj znj. Flutura Açka dhe të gjitha zonjave deputete pjesë e komisionit, është një akt i shëmtuar dhune i cili pavarësisht ...

Read More
11 Jan
0

Deputetja e PD, Eralda Tase Bano shpërndan videon me malin e mbetjeve në Zharrës, Patos

  Reagimi i plotw i deputetes, Eralda Tase Bano:   Rrëmuje, amatorizëm në drejtim,  abuzim me ligjin dhe tallje me qytetarët. Në këto pamje filmike shihni pikën e grumbullimit të plehrave, bashkia Patos fshati Zharrëz. Fillimisht, në vend ti cojnë ...

Read More
25 Dhj
0

Zjarri në Lushnje, reagon deputetja e PD, Eralda Tase Bano

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar në lidhje me zjarrin që përfshiu ditën e sotme qendrën tregtare “Metropol” në Lushnje. Deputetja demokrate shpreh solidarizim me qytetarët e rrezikuar dhe të lenduar, si dhe me zjarrëfikset e forcat ...

Read More
03 Dhj
0

Dita Ndërkombëtare e Personave me Aftësi të Kufizuar, deputetja e PD: Qeveria nuk krijon mundësitë për integrimin e këtyre personave në institucionet e vendit

  Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, shprehet se data 3 dhjetor është vendosur si Dita Ndërkombëtare e Personave me Aftësi të Kufizuar nga OKB. Për këtë, Tase ka sjell në vëmendje rëndësinë që ka përkujdesja dhe plotësimi i ...

Read More
23 Nën
0

Pagesa prej 150 mln euro për Bechettin, reagon deputetja e PD: Dikur kryeministri zotohej se shqiptarët nuk do të paguajnë asnjë lekë për palaçolliqet që ai bënte

  Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar për pagesën që do të bëjë shteti shqiptar ndaj biznesmenit Italian Francesko Bechetti. Tase shprehet se njëherë e një kohë kryeministri zotohej se shqiptarët nuk do të paguan kurrë asnjë ...

Read More
20 Nën
0

Shqipëria e fundit në rajon për kërkim shkencor, reagon deputetja e PD: Djemtë dhe vajzat që duhet të ishin këtu, në ballë të shkencës janë jashtë për shkak të politikës vrastare 30 vjeçare që i ka detyruar të largohen

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar pas lajmit se Shqipëria renditet e fundit në Europë për kërkimin shkencor. Tase shprehet se në Shqiperi nuk prodhohet më shkencë sepse nuk ka më shkencëtarë dhe kjo për faktin se ...

Read More
18 Nën
0

“Po vjen era “investitor strategjik”, deputetja e PD: Bashkisë Fier i kërkon banorëve të Darzezës se duhet të nisin të mbyllin aktivitet e tyre ose do vijnë dhe ti prishin

Reagimi i plotë  deputetes së Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano:   Tom Allen ka thënë se fermat familjare dhe bizneset e vogla janë shtylla kurrizore e komuniteteve. Komunitetet janë qelizat e çdo organizmi që ne quajmë shtet. Por kjo mesa ...

Read More
11 Nën
0

Gjuha diskriminuese e kryebashkiakut të Lezhës, reagon deputetja Eralda Tase: I bëj thirrje Komisionerit për Mbrojtjen nga Diskriminimi dhe të gjitha institucioneve të marrin masa ndaj këtij individi

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar për gjuhën diskriminuese të kryetarit të Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu. Kryebashkiaku socialist në një status në facebook-un tij, shpreh një gjuhë jo etike dhe diskriminuese. Për këtë deputetja demokrate i ...

Read More
21 Tet
0

Deputetja e PD, Eralda Tase Bano: Riemërimi i Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave është turp i madh dhe anti-Kushtetuese

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, e ka konsideruar një turp rizgjedhjen e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave dhe është antikushtetuese. Sipas saj, Nn krye të këtij institucioni duhej të vendosej një figurë pa të shkuar ...

Read More
123