Tags: "Erion Veliaj"

15 Maj
0

“Skandali 5D dhe restoranti The Home”, këshilltarja e PD, Enriketa Papa, thirrje kryebashkiakut Veliaj: Hajde raporto në Këshillin Bashkiak

Kryetarja e grupit të këshilltarëve të PD, në bashkinë Tiranë, Enriketa Papa, ka reaguar në lidhje me skandalin e fundit në bashki, që ka të bëjë me shoqërinë “Tirana DC” dhe restorantin “The Home” dhe që ka si autorë ish-zëvendëskryebashkiakun, ...

Read More
01 Maj
0

PD: Përfshirja e Veliajt në afera korruptive tashmë po hetohet. Inkurajojmë SPAK-un në punën e tij

  REAGIM I PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Edhe pse u mundua të fshihej pas propagandës, përfshirja e Veliajt në afera korruptive tashmë po hetohet. Ne inkurajojmë SPAK-un të vijojë në vendosjen përpara drejtësisë të të gjithë zyrtarëve të shtetit ...

Read More
30 Pri
0

Veliaj 8 orë në SPAK, Alibeaj: Inkurajojmë SPAK të vijojë punën e tij në vendosjen përpara drejtësisë të të gjithë zyrtarëve të shtetit të përfshirë jo vetëm në aferën e incineratorëve

REAGIMI I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ Përditë shqiptarët po shohin njerëzit kryesorë dhe bashkëpunëtorët e ngushtë të Edi Ramës të kalojnë orë të tëra brenda dyerve të SPAK-ut. Sot ishte radha e kryebashkiakut të aferës korruptive ...

Read More
30 Pri
0

Kryebashkiaku i Tiranës në SPAK, Jupi: Një regjim më pak nëse bie Erion Veliaj!

REAGIMI I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, TAULANDA JUPI:   Një regjim më pak nëse bie Erion Veliaj! Mbështetje SPAK për hetimin dhe zbardhjen e aferave korruptive në Bashkinë e Tiranës , mbeshtetje SPAK për hetimin ndaj kujtdo që ka ...

Read More
03 Pri
0

Arrestimet e SPAK në bashkinë e Tiranës, Kulluri: Heshtja e Veliajt si pranim i fajeve!

  Postimi i sekretarit për marrëdhëniet me publikun në PD, Edvin Kulluri:   Ne 2 muajt e fundit SPAK ka marre ne hetim duke ndaluar ne paraburgim apo arrest shtepie pothuaj 20 nenpunes te nivelit te larte te Bashkise Tirane! ...

Read More
11 Jan
0

Këshilltarja e PD në Bashkinë e Tiranës, Enriketa Papa, nxjerr gënjeshtrën e radhës të kryebashkiakut Erion Veliaj

  Këshilltarja e PD në Bashkinë Tiranë, Eniketa Papa, ka zbuluar me video gënjeshtrën e radhës të kryebashkiakut Erion Veliaj, i cili në fushatë zgjedhore shprehej se fusha e Kompleksit Sportiv Dajti nuk do të jepet për ndërtim, ndërkohë në ...

Read More
11 Dhj
0

Hetimet për Inceneratorin e Tiranës/ Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri: Përgëzojmë SPAK-un! Të nxirren përgjegjësitë ligjore për Erion Veliajn

  Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun, Edvin Kulluri, në një deklaratë për mediat ka vlerësuar hetimet e kryera nga SPAK lidhur me rolin e Bashkisë Tiranë në skandalin e Inceneratorëve. Kulluri shprehet se opinion public pret nxjerrjen e përgjegjësisë ligjore ...

Read More
11 Tet
0

Denoncimi i PD: Skema me PPP e Erion Veliajt për ndërtimin e shkollave ka dështuar

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, në një deklaratë për mediat shprehet se skema me PPP e, Erion Veliaj, ka dështuar. Karabina thotë se edhe pse Bashkia e Tiranës mblodhi gati 45 milionë euro, rezulton se ka dështuar që të ...

Read More
09 Tet
0

Roland Bejko i përgjigjet akuzave: Sa më shumë Saliu sulmon PD-në, aq më e madhe është leja e rradhës për kulla e resorte që merr prej Ramës e Veliajt

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko, i është përgjigjur akuzave të radhës të Sali Berishës ku shprehet se pas çdo sulmi ndaj PD, dikush pran tij fiton nga Rama një leje ndertimi për kulla e resorte. Bejko thotë se sa ...

Read More
21 Kor
0

Afera e inceneratorëve, Tabaku: Shpresoj që dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës të shkoj përpara drejtësisë

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar sërish për aferën e inceneratorëve. Në një ppstim në Facebook, Tabaku shkruan se u prit 6 vite që ish zv. Kryeministri, i cili ka paguar media, njerëz për të sulmuar këdo që ...

Read More