Tags: "euro"

29 Maj
0

Denoncimi nga kryetarja e grupit të këshilltarëve të PD, në bashkinë Tiranë, Enriketa Papa: Miliona euro vjedhje, por bashkia nuk jep 2.2 milion lekë për fëmijët në nevojë

Kryetarja e grupit të këshilltarëve të PD më bashkinë Tiranë, Enriketa Papa, ka denoncuar gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë në KB Tiranë, faktin që 100 fëmijëve nuk iu është dhënë 220.000 leket te 1 viti, ne kuader te projektit ...

Read More
03 Gus
0

Tabaku: Zhvlerësimi i euros dhe mungesa e mbështetjes për bujqësinë, penalizon prodhuesit e vajit të ullirit. Ja zgjidhja…

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, shorehet se rritja me 20% e çmimit të vajit të ullirit për eksport është hap pozitiv për prodhuesit dhe bujkun. Por zhvlerësimi i euros dhe mungesa e mbështetjes për bujqësinë, sipas Tabakut kufizon përfitimet. ...

Read More
31 Kor
0

Zhvlerësimi i euros, Tabaku: Korrupsioni blen shtëpi me para të pista

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, me anë të një postimi në Facebook, ka reaguar lidhur me rënien e monedhës europiane gjatë muajve të fundit në Shqipëri. Sipas Tabakut forcimi i lekut nuk i shërben mirëqenies së familjeve shqiptare. Ajo ...

Read More
30 Kor
0

Jorida Tabaku komenton zhvlerësimin e euros: I shërben korrupsionit dhe shtetit të kapur

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë se nga zhvlerësimi i euros bizneset shqiptare kanë shpenzuar 31 milionë euro më shumë këtë vit. Në një postim në Facebook, Tabaku shkruan se ka pasur më shumë kosto për bizneset, ndërsa parashikon ulje pagash ...

Read More