Tags: "europa"

08 Dhj
0

Flutura Açka uron ditën e rinisë: Ka ardhur ora për një nisje të re, tashmë me frymēn e përgjegjësisë për rolin e pazëvendëshueshëm të të rinjve

  Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Flutura Açka, ka uruar ditën e rinisë. Açka shprehet se 33 vite më pas demokratët por edhe shqiptarët me të drejtë pyesin se çfarë e korruptoi demokracinë shqiptare, se përse jemi ende shumë larg Europës ...

Read More
05 Dhj
0

Basha nga SHBA me drejtorin e NDI për Europën: Të papranusheme sulmet ndaj SPAK dhe tentativat për politizimi i drejtëisë për të përvetësuar punën e saj

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me drejtorin për Europën Qendrore dhe Lindore të “Institutit Demokratik Amerikan” (NDI), Robert Benjamin, dhe ekipin e tij në Washington.   Në këtë takim zoti Basha ishte i shoqëruar ...

Read More
10 Maj
0

300 studentë nga gjithë Europa i bashkohen PD dhe opozitës. Bashkim i madh kombëtar dhe europian në protestën e 11 Majit.

Bashkimi i madh kombëtar dhe europian në protestën e 11 Majit. 300 studentë nga gjithë Europa i bashkohen PD dhe opozitës në protestën euopiane për zgjedhje të lira e të ndershme.   300 studentë europianë do të bëhen të shtunën ...

Read More