Tags: "Fier"

17 Maj
0

Kryetarja e PD, Fier, Eriselda Çelaj: Bashkia Fier për vitin 2024 ka rritur taksat dhe tarifat vendore si për bizneset ashtu edhe për familjarët

Kryetarja e degës së PD, Fier, Eriselda Çelaj, thotë se kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi, ka rritur taksat dhe tarifat vendore si për bizneset ashtu edhe për familjarët, përfshi edhe taksën bujqesore për të gjitha kategoritë e tokës. Në postimin ...

Read More
13 Maj
0

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj, reagon për vrasjen e efektivit të policisë: Kambanë alarmi për qytetarët e zakonshëm! Të zbardhet sa më shpejt ngjarja.

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj, ka reaguar për vrasjen e efektivit të policisë në qytetin e Fierit. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Alibeaj, shprehet se ky është një sinjal i dyfisht dhe një kamban alarmi për brishtësinë që ...

Read More
13 Maj
0

Protesta e fermerëve/ Reagon deputetja e PD, Eralda Bano: Ministria e Bujqësisë e ka mendjen vetëm për të vjedhur fondet

Deputetja e PD, Eralda Bano, ka reaguar në lidhje me protestën e e fermerëve. Bano shprehet se është tmerr të mendosh dhe të shohësh sesi po vdes ngadalë çdo fije shprese për këdo që jeton me djersën e ballit. Sipas ...

Read More
03 Maj
0

Kryetarja e degës së PD, Fier, Eriselda Çelaj, reagon për rastin ku nënkomisari i policisë u godit me sende të forta: Gjendja e policisë së shtetit në vend është alarmante

Kryetarja e degës së PD, Fier, Eriselda Çelaj, ka resguar për rastin e qytetit të Fierit ku një nënkomisar policie u godit me sende të forta dhe përfundoi pa ndjenja në spital. Çelaj shprehet se ky “është një lajm i ...

Read More
15 Pri
0

Kryetarja e PD Fier, Eriselda Çelaj: Depozitimi i mbetjeve të 5 bashkive të qarkut në landfillin e Fierit nuk sjell gjë tjetër veçse një mal plehrash të patrajtuara në zonën e njësisë administrative Mbrostar Ura

  Në një deklaratë për mediat, kryetarja e degës së Partisë Demokratike në Fier, Eriselda Zotaj Celaj, ka denoncuar shkarkimin e nënkryetarit të Keshillit bashkiak Endri Jaupaj, për shkak të oponencës kundër vendimmarrjes së këshilltarëve të majtë në kurriz të ...

Read More
04 Shk
0

Basha falendëron demokratët dhe uron kryetarët e degëve e sapo zgjedhur të PD në Fier, Patos e Roskovec

  Postimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha:   Mirënjohje për demokratët e Roskovecit, Patosit dhe Fierit, falë përkushtimit dhe qëndresës së tyre të pashembullt Partia Demokratike arriti të mbijetojë dhe të nisë ringritjen e pakthyeshme. Ne jemi në gjendje ...

Read More
04 Shk
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në Kuvendin Zgjedhor të degës së PD, Fier

  PJESË NGA FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË KUVENDIN ZGJEDHOR TË PD FIER   -Më lejoni ta nis këtë takim për njeriun e sakrificës të demokratëve, e në veçanti për ata demokratë që nuk reshtën për ta ...

Read More
08 Tet
0

Fjala e plotë e kryetarit të PD, Lulzim Basha, në prezantimin e propozimeve për Reformën Zgjedhore dhe Ndryshimeve Kushtetuese në Fier

Dita e sotme ka qenë një ditë jashtëzaknisht produktive, në optikën time, kemi nisur me një takim motivues, frymëzues do të thoja me rininë e qytetit të Fierit. Me rininë e cila lëkundet mes dilemave dhe shpresave, mes halleve dhe ...

Read More
08 Tet
0

“Telenovela ka marrë fund”/ Basha: Falë demokratëve PD dhe organet e saj drejtuese, tani degët e kanë vetëm një funksion: të jenë në dispozicion të njerëzve.

Pjesë nga fjala e kreut të PD, Lulzim Basha, gjatë prezantimit të Reformës Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese në qytetin e Fierit:   Të dashur miq, teatri politik i përditshëm, telenovela që keni dy vite që e shikoni pa ndërprerje, vazhdon ...

Read More
08 Tet
0

Basha: Vetëm deputetët e Kuvendit të Shqipërisë dhe personat me kartelë psiqiatrike nuk mbajnë përgjegjësi për çfarë thonë. PD do të prezantoj amendament për…

Pjesë nga fjala e kreut të PD, Lulzim Basha, gjatë prezantimit të Reformës Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese në qytetin e Fierit:   Propozimi tjetër ka të bëjë me dy rudimente, mbeturina të sistemit tonë politikë 33 vjeçarë. Ndërkohë që sistemi ...

Read More
12