Tags: "fjala"

07 Maj
0

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në konferencën për mediat

  FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KONFERENCËN PËR MEDIAT   Të dashur bashkëqytetarë, dy orët që sapo u përmbyllën shënojnë fjalimin më të gjatë të një drejtuesi të vendit që në kohët e diktaturës. Dy orë ...

Read More
16 Pri
0

Basha në Keshillin e Europes: Halli i Serbisë nuk janë serbet në Kosovë por aneksimi i veriut, i cili dështoj me sulmin në Bajnskë

  Fjala e kryetarit të PD, Luzim Basha, në Komisionin Europian, për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës:   Vendimi qe marrim sot mund të duket kompleks, por është në fakt një ndër më të thjeshtit që kemi marrë. ...

Read More
04 Pri
0

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në Kuvend

  FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KUVEND   Zonja kryetarem transparenca shërbeteh përmes procedurave parlamentare. Shkelja e procedurave parlamentare bëhet për t’i mohuar qytetarëve transparencën. Amnistia nuk ka qenë në rendin e ditës, doni ta fusni ...

Read More
03 Pri
0

Fjala e plotë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në konferencën me gazetarët

  FJALA E PLOTË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KONFERENCËN ME GAZETARËT   Mirë se vini në këtë konferencë për shtyp një ditë para seancës së radhës, ku kam dy çështje kryesore për të parashtruar. E para, ...

Read More
08 Shk
0

Fjala e plotë e kryetarit të PD, Lulzim Basha, në konferencën me gazetarët

    FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KONFERENCËN ME GAZETARËT   Dita e sotme ka një monotoni dhe një të re. Monotonia është që përsëri në një tetatër që i volit kryekëput Edi Ramës dhe ministrave ...

Read More
19 Jan
0

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, në konferencën me gazetarët

  FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, LULZIM BASHA, NË KONFERENCËN ME GAZETARËT   Ka qenë një javë shumë intensive, me zhvillime të cilat kanë kapluar televizionet dhe vëmendjen e medias, por zhvillime të tjera edhe më të ...

Read More
11 Jan
0

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në konferencën me gazetarët

  FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KONFERENCËN ME GAZETARËT   Sot ndodhem para jush për këtë komunuikim së bashku me sekretarin e përgjithshëm zotin Alibeaj, me zëdhënësen e Partisë Demokratike, zonjën Karabina. Dua ta nis me ...

Read More
11 Dhj
0

FJALA E PLOTË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË AKTIVITETIN PËR 33 VJETORIN E PD

  FJALA E PLOTË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË AKTIVITETIN PËR 33 VJETORIN E PD Të nderuar demokrate dhe demokratë, Të nderuar të ftuar, miq të çmuar të Partisë Demokratike, Të nderuar qytetarë shqiptarë, Jemi mbledhur sot ...

Read More
24 Nën
0

Basha prezanton draftin e PD për reformën zgjedhore: Prioritet numër 1 i Partisë Demokratike

  FJALA E PLOTË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, LULZIM BASHA, NË TRYEZËN PËR REFORMËN ZGJEDHORE TË ORGANIZUAR NGA PD   Ju falënderojë të gjithë pjesëmarrësve e në veçanti përfaqësuesit të organizatave të shoqërisë civile dhe të think ...

Read More
22 Tet
0

“Për dy vite PD nuk ishte në krye të detyrës përballë qeverisë të korruptuar”/ Basha: Sot demokratët kanë vendosur të ndërtojnë alternativën, të jenë zëri i qytetarëve

Kryetari i Partisaë Demokratike, Lulzim Basha, bashkë me ekipin përgjegjës, kanë prezantuar propozimet për Reformën Zgjedhore në qytetin e Dibrës. Në fjalën e tij, Basha tha se prej dy vitesh vendi ka vuajtur edhe mungesën e opozitës dhe ky ka ...

Read More
12