Tags: "Flutura Acka"

05 Kor
0

Flutura Açka: Nëse “vula” është kleringu për të shitur të drejtën e votës së Diasporës, Opozita kurrë mos ardhtë në pushtet

Deputetja, Flutura Açkë, ka reaguar në lidhje me votën e diasporës. Në një postim në Facebook, Açka shkruan se një nga pikat e marrëveshjes të skutës parlamentare është që emigrantët të regjistrohen në portalin E-Albania. Sipas saj ky partal është ...

Read More
05 Qer
0

“SPAK, po të ngrejnë lak”, Flutura Açka reagon për Komisionin për Dezinformim që pritet të kaloj nesër në Parlament

Nënkryetarja e Partiosë Demokratike, Flutura Açka, ka reaguar në lidhje me Komisionit të Posaçëm për Dezinformim i cili pritet të kalojë nesër në Parlament. Me anë të një statusi në Facebook, Açka shprehet se ky është një lak për SPAK-un, ...

Read More
01 Qer
0

Flutura Açka: Varfëria rritet përditë dhe të gjitha problemet kanë një emër: Edi Ramën dhe qeverisjen dështuar

Sot Partia Demokratike zhvillon Kuvendin Programor për prezantimin e programit për zgjedhjet e ardhshme politike, me sloganin “Shqipëria meriton më shumë”. Në fjalën e saj, nënkryetarja e PD Flutura Açka, e cila ka folur për ofertën e PD.   Fjala ...

Read More
30 Maj
0

Flutura Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit: Ish të përndjekurve u kemi lidhur duart sërish dhe u kemi plasur shpirtin me burokracira

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka, duke folur për raportin e Institutit për Krimet e Komunizmit në Kuvend, u shpreh se të dy palët politike i kanë bërë padrejtësi ish të përndjekurve, të cilët ose i lanë në baltë me ...

Read More
28 Maj
0

“Busti i Stalinit dhe Leninit në residencën qeveritare”, Açka: Fyerje e qeverisë! Burgu i Spaçit do bëhet një shtëpizë, jo në vendin e vet

Ditën e sotme në Komisionin e Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, u diskutua për raporti e veprimtarisë 1-vjeçare të Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit në Shqipëri për vitin 2023. Drejtuesja e këtij komisioni, Flutura Açka, ...

Read More
27 Maj
0

Rezoluta e PS/ Flutura Açka: Këta që shkatërruan pragun e SPAK-ut me ligjin e Amnistisë Penale, do të luftojnē korrupsionin?!

Nënkryetarja e PD, Flutura Açka ka reaguar për rezolutën e PS, të cilën e cilëson si hipokrite. Açka ngre pikëpyetje për propozuesit, duke u shprehur se do lutojnë korrupsionin ata të cilët kanë dhunuar institucionin e Parlamentit, kanë një grup ...

Read More
03 Pri
0

Komisioni për dezinformimin, nënkryetarja e PD, Flutura Açka: Kam hijet e mia të dyshimit që do të jetë një arsye për të kontrolluar ndoshta më shumë median në Shqipëri

  Nënkryetarja e PD dhe kryetarja e komisionit parlamentar të edukimit dhe mjeteve të informimit, Flutura Açka, ka folur për mediat pas mbledhjes së konferencës së kryetarëve ku u kërkua ngritja e një komisioni të posaçëm për dezinformimin. Zonja Açka ...

Read More
13 Mar
0

Flutura Açka ironizon Ramën: Dhjetë qartësime një idioti të padobishëm

  Nga nënkryetarja e PD, Flutura Açka:   Me gjuhën e tij kanalhanshe, kryeministri ynë i nderuar iu sul sot çdo shqiptari që dyshon se çdo marrëveshje e tij politike me Foltoren, është e dyshimtë dhe se është vetëm përsëritje ...

Read More
09 Mar
0

Nënkryetari i PD, Flutura Açka: Pakti i parë Rama-Berisha prill 2008, pakti i dytë Rama-Berisha prill 2024

    REAGIMI I NËNKRYETARES SË PD, FLUTURA AÇKA     Pasi ia hodhëm Bashës në mirëbesim të plotë, pasi ia hodhëm Berishës nē izolim të plotë, pasi ia hodhëm ndërkombëtarëve në rrenë të plotë, do t’ia hedhim Ramës në ...

Read More
23 Shk
0

Flutura Açka: Ne, Partia Demokratike, nuk do të bëjmë asnjë lëshim. Po, në jemi pro Amnistisë Penale, por jo amnistisë së zyrtarëve të korruptuar

  Reagimi i nënkryetares dhe deputetes së PD, Flutura Açka:   Çeçua ka të vjella   “Do të votohet si Çeçua!” Kështu flasin rëndom drejtuesit poliitikë të PS, njëjtë me sigurinë e Çiçikovit që i fut në thes shpirtërat e ...

Read More
123