Tags: "Gjykata Kushtetuese"

10 Maj
0

Kuvendi nuk zbatoi vendimin e Gjykatës Kushtetuese për votën e diasporës, PD kallëzon në SPAK Lindita Nikollën

Partia Demokratike ka depozituar në SPAK një kallëzim për shpërdorim detyre, për kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla. Kallëzimi i PD, ka të bëjë me mos përmbushjen e detyrës së Kuvendit për të përmbushur detyrimin për zbatimin e vendimit të Gjykatës Kushtetuese ...

Read More
24 Pri
0

Kthupi: Tallja finale me Gjykatën Kushtetuese

  Postimi i sekretarit për reformën zgjedhore, Rezart Kthupi:   Të dërgosh në Gjykatën Kushtetuese një kërkesë themelin e së cilën Gjykata e ka shqyrtuar dhe është shprehur me vendim, duke mos kërkuar heqjen e mandatit të deputetes Xhaçka, me ...

Read More
27 Jan
0

Eralda Tase Bano: Përgëzime studentëve të mjekësisë dhe Gjykatës Kushtetuese që nuk lejuan kalimin e ligjit antikushtetues që kufizonte mjekët e rinj

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA ERALDA TASE BANO     Të dashur studentë të mjekësisë,   Më lejoni t’ju përgëzoj nga zemra për atë çka dëshmuat përpara të gjithë shqiptarëve se qëndrueshmëria juaj dhe e drejta juaj prevaloi mbi ...

Read More
06 Dhj
0

“Teatri i parlamentit është lojë e Ramës dhe Berishës”, zëdhënësja e PD: Berisha ka arsye të jetë i merzitur për kërkesën e PD depozituar në Gjykatën Kushtetuese

  REAGIM I ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA   Të vetmen gjë që mund të bëjë Sali Berisha në raport me drejtësinë, është të mos fshihet si burracak por të përballet me akuzat ndaj tij për korrupsion. Berisha ka ...

Read More
06 Dhj
0

PD çon në Gjykatën Kushtetuese marrëveshjen Rama-Meloni për emigrantët

  Partia Demokratike ka çuar në Gjykatën Kushtetuese marrëveshjen e firmosur mes kryeministrit Edi Rama me kryeministren e Italisë Giorgia Meloni. Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, shprehet se në dallim nga trajtimi i marrëveshjes ...

Read More