Tags: "imuniteti"

21 Dhj
0

PD: Deputetët e Partisë Demokratike mbeten në mbështetjen e SPAK dhe heqjen e imunitetit të çdo person që është kërkuar nga drejtësia

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Deputetët e PD mbeten të vendosur në mbështetjen e SPAK dhe heqjen e imunitetit të çdo personi që është kërkuar nga drejtësia. Ky është standart i vendosur dhe do të ndiqet gjithmonë ...

Read More
19 Dhj
0

Serketari për reformën zgjedhore, Rezar Kthupi: PD ka depozituar një projekt propozim në Kuvendin e Shqipërisë me qëllim heqjen e plotë të imunitetit të deputetëve

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR REFORMËN ZGJEDHORE DHE PËRFAQËSUESI LIGJOR, REZART KTHUPI   Të nderuar qytetarë   Partia Demokratike ka mbajtur një qëndrim konstant dhe koherent mbi imunitetin e deputetit, duke e konsideruar këtë të fundit një rudiment ...

Read More
18 Dhj
0

PD, Karabina: PD mban të njëjtin standart, si dje dhe sot

  DEKLARATË E ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, MIRELA KARABINA PD ka kërkuar dhe votuar heqjen e imunitetit të çdo personi që është kërkuar nga SPAK dhe do ta bëjë këtë për çdo kërkesë që do të vijë nga ...

Read More
09 Tet
0

Basha rikonfirmon nismën e PD: Amendamenti për heqjen e imunitetit të deputetëve do të dorëzohet brenda muajit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  me një postim në Facebook, ka konfirmuar nismën e paralajmëruar një ditë më parë nga PD, për të hequr imunitetin të deputetëve para ndjekjeve penale nga SPAK-u. Basha tha se brenda muajit amendamenti për ...

Read More
14 Kor
0

Prononcimi i Jorida Tabakut pas seancës për heqjen e imunitetit të Arben Ahmetaj

Nga sot, iku dhe mburoja e fundit politike për Arben Ahmetaj. Prej sot, ne duhet të fokusohemi për t’i kërkuar SPAK që të vazhdojë hetimet për këtë aferë të inceneratorëve. Sot, është një ditë ku ne duhet të kërkojmë informacion ...

Read More
12 Kor
0

Opozita prezanton dhe dorezon Raportin në Këshillin e Mandateve

Raporti u prezantua ne emer te opozites nga Kryetari i Grupit Gazment Bardhi. Bardhi: 5 deputetët e Këshillit për Imunitetin, përfaqësues të opozitës, i rekomandojnë seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë të votojë, për miratimin e dhënies së ...

Read More