Tags: "Joni Myshketa"

05 Qer
0

“KLSH gjeti 150 raste ku shkeli ligjin”, Joni Myshketa: Kryeinspektori ndërtimor në bashkinë e Durrësit, Dorian Mema, të japë dorëheqjen

Kryetari i degës së PD, Joni Myshketa, në një deklaratë për mediat ka sjell në vëmendje raportin e KLSH ku kërkohet shkarkimi i kryeinspektorit Ndërtimor në bashkinë e Durrësit, Dorian Mema. Myshketa shprehet se KLSH ka evidentuar të paktën 150 ...

Read More
21 Maj
0

“Të ardhurat e bashkisë Durrës, vetëm për paga dhe siguracione”, Jonuz Myshketa: 27% e shpenzimeve shkojnë për mbetjet dhe Inceneratorin e Tiranës

Këshilltarët e PD në bashkinë Durrës, kanë votuar kundër raportit mbi monitorimin e zbatimit të buxhetit të bashkisë për vitin 2023. Arsyet sipas kreut të degës së PD, Durrës, Jonuz Myshketa, ishte varësia që ka bashkia Durrës nga buxheti qendror, ...

Read More
16 Maj
0

“Lagjja me 50 biznese, pa infrastrukturë”, Joni Myshketa: Mungesave e investimeve në infrastrukturë rrugore, ndriçim dhe në mirëmbajtje, është një gjë e zakonshme në bashkinë e Durrësit

Kreu i degës së PD, Durrës, Joni Myshketa, në një postim në Facebook shkruan se mungesa e investimeve në infrastrukturë rrugore, në ndriçim dhe në mirëmbajtje, është një gjë e zakonshme në Bashkinë e Durrësit. Ai ka sjell rasti e ...

Read More
09 Maj
0

Kreu i PD, Durrës, Joni Myshketa: Në prag të sezonit veror, operatorët turistik ngrejnë shqetësime për mungesën e pastërtisë në ambientet e plazhit

Kryetari i degës së PD, Durrës, Joni Myshketa, shprehet se operatorët turistik në qytetin bregdetar ngrejnë shqetësime për mungesën e pastërtisë në ambientet e plazhit, për trafikun e rënduar dhe për parkimin e automjetve gjatë periudhës së verës. Në një ...

Read More
06 Maj
0

“Ky nuk mund të jetë Durrësi që duam”, kreu i PD Durrës, Joni Myshketa: Plehrat mbysin zonën e unazës së plazhit

Mbeturinat vazhdojnë të jenë shqetësimi kryesor për qytetin bregdetar, në prag të fillimit të sezonit veror. Kreu i PD, të degës Durrës, Joni Myshketa, ka denoncuar një tjetër rast, tashmë në zonën e unazës së plazhit, ku pirgu i mbeturinave ...

Read More
03 Maj
0

“Spitallës i mungon infrastruktura bazë”, denoncimi i kreut të PD, Durrës, Joni Myshketa: Ujërat e zeza janë rrezik për mijëra banorëve që jetojnë aty

Kryetari i degës së PD, Durrës, Joni Myshketa, në një postim në facebook, denoncon mungesën e infrastrukturës bazë në zonën e Spitallës, në qytetin e Durrësit. Ai shprehet se “pa rrugë dhe kanalizime jeta në të duket sikur nga ngecur ...

Read More
17 Pri
0

Mbeturinat mbulojnë plazhin/ Reagimi i kreut të PD dega Durrës, Joni Myshketa: I bëj thirrje bashkisë të marrë masa urgjente duke e zgjidhur problemin në themel

  REAGIMI I KRYETARIT TË DEGËS SË PD, DURRËS, JONI MYSHKETA Të nderuar qytetarë kjo është gjendja në zonën e plazhit në Durrës dhe jemi në një nga zonat më të frekuentuara, zonën e ish plepave ku situata nuk ka ...

Read More
11 Mar
0

Kreu i degës së PD Durrës, Joni Myshketa: Vazhdon ripërsëritja e problematikës së qytetit, përmbytje në vetëm pak minuta shi

  Reagimi i kryetarit të degës së PD, Durrës, Joni Myshketa: Vazhdon ripërsëritja e problematikës së Durrësit të përmbytur në vetëm pak minuta shi. Qytetarë të penalizuar për shkak të situatës së rënduar. Bizneset të dëmtuara. Trafik I rënduar e ...

Read More
27 Shk
0

Denoncimi i kryetarit të PD dega Durrës, Joni Myshketa: Prej 1 viti Bashkia Durrës ka lënë 2500 familje pa bonus qiraje duke i detyruar të kthehen në banesat e tyre të dëmtuara nga tërmeti

  DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, DEGA DURRËS, JONI MYSHKETA   Klithmat e qytetarëve në derën e Bashkisë së Durrësit  ditë më parë, duhet ta shkundnin nga themelet çdo qytetar dhe të kuptonin se ato klithma, janë këmbana e ...

Read More
03 Shk
0

Denoncimi nga Durrësi i zëdhënëses së PD, Mirela Karabina dhe kryetarit të degës së PD Durrës, Jon Myshketa

  DEKLARATA E ZËDHËNËSES SË PD, MIRELA KARABINA     Jemi në Porto Romano pranë Monumentit antik “Muret e Portës” në Durrës, në pamundësi për t’iu afruar monumentit pasi kompania koncesionare që kryen punime ka rrethuar zonën, edhe pse kemi ...

Read More
12