Tags: "kanabis"

16 Sht
0

“Trafikantët janë të veshur me uniformën e shtetit”, Xhemal Gjunkshi: Shqipëria çdo ditë e më shumë që kalon, po bie nën pushtetin e drogës

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi ka reaguar në lidhje me aksionin e Policisë ku asgjësoi 10 mijë rrënjë hashashi në Velipojë. Në një postim në Facebook, Gjunkshi shkruan se Shqipëria dhe në veçanti veriu, çdo ditë e ...

Read More
21 Kor
0

Basha: Pasi kanabizuan Shqipërinë tani e legalizojnë. SPAK të ndalë përdorimin për grupet kriminale

Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha është shprehur se ligji për legalizimin e kanabisit tregon qartë që prioritet i qeverisë është kanabizimi i vendit. Nga takimi që pati me demokratë të Fushë Krujës, Basha tha gjithashtu se qeveria shqiptare ...

Read More
12 Kor
0

Tabaku në Komisionin e ekonomisë: Legalizimi Cannabis i vetmi projekt ekonomi propozuar nga qeveria në dhjetë vite

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, kërkoi më shumë informacion nga qeveria sa i përket ndikimit në ekonomi të Projekligjit “Për kontrollin e kultivimit dhe përpunimit të bimës së cannabis-it dhe prodhimit të nënprodukteve të saj për qëllime mjekësorë dhe ...

Read More
03 Kor
0

Tabaku i drejtohet PS: Lini pasdore ndryshimet në Reformën në Drejtësi dhe sillni me procedurë të përshpejtuar ligjin e kanabisit

Pjesë nga fjalimi i deputetes së Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, në Parlament: Së dyti, sot ne diskutojmë raportet e inst të drejtësisë që ka interes. Ne të gjithë e përdorim drejtësinë si retorikë të ditës, sot I kemi përfaqësuesit në ...

Read More
18 Kor
0

Të paprekshmit e Edi Ramës mbjellin Shqipërinë me kanabis nga veriu në jug. Asnjë bos droge i arrestuar.

Fotot/ Të paprekshmit e Edi Ramës mbjellin Shqipërinë me kanabis nga veriu në jug. Asnjë bos droge i arrestuar. “Droga mbillet në mes të vendit”, raporti i Antimafias italiane: Shqipëria ndër vendet kryesore në botë të kultivimit dhe trafikimit të ...

Read More