Tags: "kerkese"

04 Mar
0

Deputetja e PD, Andia Ulliri, kërkesë për për informacion Kuvendit mbi situatën urgjente për kushtet e mjerueshme të Qendrës Shëndetësore Idriz Tali, Fushë Krujë

  DEKLARATË E DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, ANDIA ULLIRI     Sot dorëzova në Kuvendin e Shqipërisë kërkesën për informacion mbi situatën urgjente në lidhje me kushtet e mjerueshme të Qendrës Shëndetësore Idriz Tali Fushë Krujë. Si deputete përfaqësuese e ...

Read More
24 Dhj
0

Këshilltarët e PD, kërkesë Prefektit të Tiranës: Anullo vendimet e marra në mbledhjen e Këshilli Bashkiak të Tiranës

  DEKLARATË E KËSHILLTARËVE TË PARTISË DEMOKRATIKE NË BASHKINË E TIRANËS   Grupi i këshilltareve bashkiake te Partia Demokratike e Shqipërisë, i ka drejtuar nje kerkese Prefekti i Qarkut Tiranë, per te anulluar vendimet e marra ne Mbledhjen e Këshilli ...

Read More
28 Gus
0

Jorida Tabaku i dërgon kërkesë për informacion OLAF: Na jepni një kopje të raportit në lidhje me abuzimet e Ministrisë së Bujqësisë me fondet e IPARD

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku në cilësinë e Kryetares së Komisionit të Çështjeve Evropiane, i është drejtuar  me një kërkesë, Zyrës së Kundërmashtrimit për Evropan (OLAF), duke i kërkuar informacion në lidhje me shkeljet e fondeve IPARD nga Ministria ...

Read More
17 Kor
0

“QEVERIA PËRMES PAGESAVE PO SHËRBEN SI FINANCUES I DY MAFIOZËVE NË ARRATI”/ GRUPI PARLAMENTAR I PD KËRKESË PËR INTERPELANCË URGJENTE ME KRYEMINISTRIN EDI RAMA MBI AFERËN E INCENERATORËVE

Deputetët e Grupit Parlamentar të PD kanë thirrur në interpelancë urgjente Kryeministrin Edi Rama lidhur me aferën e inceneratorëve, pas kërkesës për arrestimin e ish zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj. Në kërkesën e nënshkruar nga jo më pak se 7 deputetë demokratë, ...

Read More
13 Kor
0

Grupi i PD, kërkesë për ndryshimin e rendit të ditës për seancën e sotme. Të futet në rend dite kërkesa e SPAK për arrestimin e Ahmetaj. Kryeministrin të vijë të japë llogari në seancë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka kërkuar ndryshimin e rendit të ditës në Kuvend për të diskutuar në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Krujë si dhe kërkesën e SPAK për arrestimin e Arben Ahmetajt. Bardhi ...

Read More
10 Kor
0

GAZMENT BARDHI KËRKESË KRYETARES SË KUVENDIT: ZBATO RREGULLOREN, NA NJOFTO KËRKESËN DHE DOKUMENTAT SHOQËRUESE MENJËHERË DHE THIRR MBLEDHJEN E KËSHILLIT TË MANDATEVE

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, njëherazi anëtar i Këshillit të Mandateve, i ka kërkuar Kryetares së Kuvendit zyrtariësht që të mbledh Këshillin e Mandateve sot pasdite, si dhe i ka kujtuar se po i fsheh deputetëve, në Kundërshtim me ...

Read More