Tags: "Keshilltaret"

05 Qer
0

“1 pompist mori 50 mln lekë paga”, Gjergji Nika shpjegon skemën abuzive në UKV: Janë edhe 120 punonjës gati për gjyq, dëmi mund të shkojë në 8 mln euro

Kreu i Grupit të Partisë Demokratike në Këshillin Bashkiak të Vlorës, Gjergji Nika, ishte i pari që denoncoi skemën abuzuese me vjetërsinë e punës të punonjësve në Ujësjellësin e Vlorës. Në një video të shpërndarë në Facebook nga mbledhja e ...

Read More
29 Maj
0

Denoncimi i PD Vlorë: Skema e PS për të vjedhur në Ujësjellësin e bashkisë

Partia Demokratike, dega Vlorë denoncon sërish vjedhjen që po legjitimohet nga këshilltarët socialistë në bashkinë Vlorë, në Ujësjellësin e këtij qyteti. Përmes një deklarate në Facebook, PD Vlorë deklaron se PS po përdor një skemë vjedhjeje me vjetërsinë në punë. ...

Read More
28 Maj
0

Tarifat për parkimet në rrugët e qytetit bregdetar/ Kreu i PD, Durrës: Dëgjesa publike ishte e pamjaftueshme, qytetarët nuk janë vënë në dijeni!

Kryetari i degës së PD, Durrës, Jonuz Myshketa, ka reaguar në dëgjesën publike të bërë në sallën e KËshillit Bashkiak, për aplikimin e tarifave për parkimet në disa akse rrugore të qytetit. Myshketa shprehet se dëgjesa ishte e pamjaftueshme pasi ...

Read More
21 Maj
0

“Të ardhurat e bashkisë Durrës, vetëm për paga dhe siguracione”, Jonuz Myshketa: 27% e shpenzimeve shkojnë për mbetjet dhe Inceneratorin e Tiranës

Këshilltarët e PD në bashkinë Durrës, kanë votuar kundër raportit mbi monitorimin e zbatimit të buxhetit të bashkisë për vitin 2023. Arsyet sipas kreut të degës së PD, Durrës, Jonuz Myshketa, ishte varësia që ka bashkia Durrës nga buxheti qendror, ...

Read More
20 Pri
0

“Reforma territoriale ka dështuar”, Basha me këshilltarët bashkiak të PD: Bashkitë janë kthyer në grupe të strukturuara kriminale, rasti më i qartë është bashkia Tiranë

  Pjesë nga fjala e kreut të PD, Lulzim Basha, në takimin me këshilltarët bashkiak të PD:   Banka Botërore e ka konstatuar publikisht dështimin total të Reformës Territoriale. Jo thjesht agjendën politike të kthimit të territorit dhe të menaxhimit ...

Read More
08 Shk
0

Këshilltarët e PD në bashkinë Tiranë, padi për 2 vendime të Këshillit Bashkiak, Enriketa Papa: Të kthehen për votim dy vendimet për buxhetin dhe PBA

    Reagimi i këshilltarëve të PD në bashkinë e Tiranës:   Sot ne emer te keshilltareve bashkiake te Partise Demokratike, dorezova ne Gjykaten Administrative nje kerkese padi, per te shfuqizuar dhe rikthyer dhe njehere per rishqyrtim ne Keshill, te ...

Read More
24 Dhj
0

Këshilltarët e PD, kërkesë Prefektit të Tiranës: Anullo vendimet e marra në mbledhjen e Këshilli Bashkiak të Tiranës

  DEKLARATË E KËSHILLTARËVE TË PARTISË DEMOKRATIKE NË BASHKINË E TIRANËS   Grupi i këshilltareve bashkiake te Partia Demokratike e Shqipërisë, i ka drejtuar nje kerkese Prefekti i Qarkut Tiranë, per te anulluar vendimet e marra ne Mbledhjen e Këshilli ...

Read More
22 Dhj
0

Këshilltarët e PD në Bashkinë e Tiranës: “Show dhe cirku” kanë zëvendësuar angazhimin politik për t’ju përgjigjur problematikave të qytetarëve të Tiranës

  DEKLARATË E KËSHILLTARËVE TË PARTISË DEMOKRATIKE NË BASHKINË E TIRANËS   I njejti skenar si ne parlament, u perdor sot ne Mbledhjen e Keshillit Bashkiak Tirane, ku palet aleate inskenuan sebashku, duke mbyllur dhe miratuar PBA 2024-2026 ne me ...

Read More
22 Sht
0

Këshilltarët Bashkiak të Qarkut të Tiranës dhe degët e PD, takim konsultues me IRI-n

Ditën e sotme është zhvilluar një takim konsultues në bashkëpunim të Institutit Republikan Amerikan IRI dhe Këshillave Bashkiak të Qarkut Tiranë, sëbashku me degët e Partisë Demokratike. Në njoftimin e PD thuhet se qëllimi i takimit është për të forcuar ...

Read More
14 Sht
0

Zjarri tek pallati në Tiranë, këshilltarët e PD shkojnë në vendin e ngjarjes: Bashkia nuk kërkon masa sigurie në ndërtimet që kanë mbytur qytetin

Anëtarët e Paartisë Demokratike në Këshillin Bashkiak të Tiranës, kanë qenë tek pallati 10 katësh te Rr. e Kavajës në Tiranë që u përfshi nga flakët. Në një prononcim nga vendi i ngjarjes, anëtarja Enriketa Papa ka falenderuar zjarrëfikësit për ...

Read More