Tags: "korrupsioni"

30 Maj
0

“Shkon te Pellazgët për të gjetur fajtorin”, replika e Bashës: SPAK ekziston për shkak të korrupsionit të Edi Ramës dhe qeverisë së tij

Kryetari i PD, Lulzim Basha në Kuvend ka replikuar me Ministren për Marrëdheniet me Parlamentin, Elisa Spiropali në lidhje me komisionin anti-korrupsion të propozuar nga mazhoranca dhe amendamenteve të dorëzuar nga PD për fuqizimin e SPAK. Basha tha se SPAK ...

Read More
27 Maj
0

Rezoluta e PS/ Marinela Ziu: Nuk ka lidhje me antikorrupsiosnin! E vetmja zgjidhje kundër korrupsionit është SPAK

Anëtarja e Kryesisë së PD, Marinela Ziu, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar në lidhje me rezolutën e e PS kundër korrupsionit. Ajo shprehet se që nga fjalia e parë nuk ka lidhje me antikorrupsiosnin por frikën e klasës ...

Read More
24 Maj
0

Programi i PD, Basha: Nga korrupsioni me koncesionet deri tek eksodi mjekëve, ja ilaçi ynë për kurimin e shëndetësisë

Kryetari i PD, gjatë takimeve për programin, me ekspertë të fushës dhe grupet e punës, ka diskutuar në mbledhjen e rradhës projektin e PD për shëndetësinë. Vetë kreu demokrat, në një postim në Facebook, ka dhënë disa detaje të këtij ...

Read More
23 Maj
0

“Korrupsioni nuk luftohet me rezoluta në fund të mandatit”, Basha: Me programin e PD, koha kur qeveria nxit dhe mbështet korrupsionin merr fund

Kryetari i Partisë Demokratike, ka dhënë të tjera indicie rreth programit që do të shpaloset në 1 Qershor si alternativë për shqiptarët. Gjatë takimet me grupet e punës ditën e sotme, fokusi ka qenë tek lufta ndaj korrupsionit. Vetë Basha ...

Read More
21 Maj
0

81.5% e të pyeturve thonë se korrupsioni është problemi më i madh/ Roland Bejko: Anketa e IDN nxjerr lakuriq retorikën e lodhur të Edi Ramës dhe të qeverisjes së tij thellësisht të korruptuar

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko, sjell në vëmendje anketën e zhvilluar nga Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim në 61 bashkitë e vendit, ku 81.5% e të pyeturve rendisin korrupsionin si një ndër problemet e mëdha të Shqipërisë. Një e ...

Read More
07 Maj
0

Anëtarja e Kryesisë së PD, Marinela Ziu i përgjigjet Ramës: KLSH thotë se faturat e dëmit ekonomik nga shpërdorimi i financave publike është 10 miliardë euro

Anëtarja e Kryesisë së PD, Marinela Ziu, i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Rama për korrupsionin qeveritar. Në një postim në facebook, Ziu shprehet se vetëm raportet e KLSH thonë se faturat e dëmit ekonomik nga shpërdorimi i financave publike ...

Read More
20 Pri
0

“Reforma territoriale ka dështuar”, Basha me këshilltarët bashkiak të PD: Bashkitë janë kthyer në grupe të strukturuara kriminale, rasti më i qartë është bashkia Tiranë

  Pjesë nga fjala e kreut të PD, Lulzim Basha, në takimin me këshilltarët bashkiak të PD:   Banka Botërore e ka konstatuar publikisht dështimin total të Reformës Territoriale. Jo thjesht agjendën politike të kthimit të territorit dhe të menaxhimit ...

Read More
17 Pri
0

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: 709 milion euro dëm ekonomik ka shkaktuar qeveria Rama për 1 vit në prokurime, tendera e koncesione

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA, ORIOLA PAMPURI     Plot 709 milion euro dëm ekonomik ka shkaktuar qeveria Rama për 1 vit në prokurime, tendera e koncesione, sipas raportit përmbledhës së KLSH.   Sipas gjetjeve të audituesve të Kontrollit ...

Read More
28 Shk
0

Basha takon komisionerin e BE, Varhelyi: Reforma Zgjedhore dhe lufta kundër korrupsionit prioritete të PD

  POSTIMI I KRYETARIT TË PD:   Kënaqësi të bisedoja sot me Komisionerin e Bashkimit Europian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi. Diskutuam mbi prioritetet e Partia Demokratike e Shqipërisë, reforma zgjedhore dhe lufta kundër korrupsionit. Për PD kushdo që ...

Read More
13 Shk
0

Sekretari për programin në PD, Arbi Agalliu: Rritja e vazhdueshme e çmimeve, shtrenjtimi i jetes dhe korrupsioni i kesaj administrate, rëndon sot më shumë se kurrë tek qytetarët e ndershëm të ketij vendi

      DEKLARATA E SEKRTARIT PËR PROGRAMIN DHE SEKRETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TË PD, ARBI AGALLIU     Të nderuar qytetar!   Sot ekonomia shqiptare është në ditën e saj më të keqe në dekandën e fundit. Këtë jo ...

Read More
123