Tags: "korruptuarit"

22 Maj
0

“Ata që liruan të korruptuarit pyesin kreun e SPAK”, Basha: PD-ja qëndron e vendosur në mbështetje të SPAK-ut dhe BKH-së. Të votohet nisma e PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke reaguar për mbledhjen e Komisionit të Ligjeve ku po raporton kreu i SPAK, Altin Dumani, kërkoi edhe njëherë që Kuvendi të përfshijë propozimet e PD për fuqizimin e SPAK që mbahen në sirtar ...

Read More
03 Maj
0

VIDEO/ Nënkryetari i PD, Çillaku: Amnistia liroi të dënuar për korrupsion, protestuesit e PD viktimat e pazarit politik

Nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku përmes një postimi në Facebook ka reaguar në emër të PD lidhur me përfitimin e nga amnistia e zyrtarëve të dënuar nga GJKKO për korrupsion. Sipas Çollakut, ndërsa lirohen të korruptuarit, viktima të pazarit që ...

Read More
06 Pri
0

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Indrit Sefa, zbardh dokumentet: Nuk presim që Ulsi Manja të amnistonte protestuesit dhe të linte pa amnistuar të korruptuarit

  Sekretari Ligjor i Partisë Demokratike, Indrit Sefa, në intervistën që pati në televizonin A2 CCN, ka zbardhur dokumente të tjera për amnistinë penale, e cila sipas tij amniston të korruptuarit.   Postimi i Sekretarit Ligjor të PD, Indrit Sefa: ...

Read More
04 Pri
0

Basha nga oborri i Kuvendit: Amnistia penale është një pazar i radhës i aleancës anti-SPAK. Nuk përfitojnë protestuesit por të korruptuarit

  PRONONCIMI PËR MEDIAT I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË OBORRIN E KUVENDIT   Propozimi i partisë socialiste me mbështetjen e pazarxhinjve të partisë socialiste e kthen votën atyre që i thonë vetes opozitë në votë të një ...

Read More