Tags: "Kosova"

05 Tet
0

“Kuvendi duhej të mbante qëndrim për Kosovën”, Basha: E turpshme! Parlamenti Europian e gjeti kohën, ndërsa parlamenti shqiptar jo

FJALA E KRYETARIT LULZIM BASHA, ME GAZETARËT JASHTË PARLAMENTIT   E sotmja është një ditë turpi tjetër për Kuvendin e Shqipërisë. Sot parlamenti shqiptar, me vonesë në krahasim me parlamentin europian, duhej të kishte mbajtur një qëndrim për Kosovën. Por ...

Read More
04 Tet
0

Zëdhënësja e PD reagon për deklaratën e Ramës në Financial Time: Të jap sqarime! Fatkeqësisht aleanca e kullave e gjeti gjuhën sot për ta çliruar atë nga detyrimi për të dhënë llogari

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, shprehet se Edi Rama duhet me urgjencë të japë sqarime për deklarimet që ka bërë në intervistën për Financial Time, ku shprehet se “Kosova është një pikë e nxehtë. Me kalimin e viteve është ...

Read More
04 Tet
0

Denoncimi i nënkryetarit të PD, Kreshnik Çollaku: Përfaqësues të Berishës dhe Ramës kanë bashkërakorduar dhe kanë rrëzuar kërkesën për interpelancë me kryeministrin për deklaratat e tij lidhur me situatën në Kosovë

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike, ka reaguar pas rrëzimit të kërkesës për interpelancë lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama për marrjen nën kontroll të veriut të Mitrovicës nga KFOR. Në një deklaratë për mediat, Çollaku deklaroi se përfaqësues ...

Read More
26 Sht
0

Mesazhet kryesore të kryetarit të PD, Lulzim Basha, gjatë intervistës për emisionin Open

Kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha, foli për ngjarjet e fundit në Kosovë gjatë një interviste në emisionin “Open” në News 24. Sipas Bashës kjo ngjarje e rëndë është skenar i Serbisë për të marrë nën kontroll veriun e Kosovës. ...

Read More
123