Tags: "Lulyim Basha"

06 Shk
0

ryetari PD, Lulzim Basha, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të “Mbretëreshës së valles shqiptare” Lili Cingu

Postimi i plotë i krut të PD, Lulzim Basha: I hidhëruar nga lajmi i ndarjes nga jeta i ikonës dhe “Mbretëreshës së valles shqiptare”, Lili Cingu. Falë talentit dhe punës së saj të palodhur, Lili Cingu ishte pararojë e një ...

Read More
20 Jan
0

Denonimi i kreut të PD, Lulzim Basha: Qeveria ka në plan të ngrejë një komision për të kontrolluar dhe goditur SPAK-un

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  gjatë një konference me gazetarët paralajmëroi planin e qeverisë socialiste siç tha ai për të kontrolluar dhe goditur SPAK dhe organet e reja të drejtësisë.   “Tani që Reforma në Drejtësi po fillon ...

Read More
09 Nën
0

PD mbështet SPAK, Basha: Kush ka abuzuar me fondet dhe pasuritë e shqiptarëve të shkojë para drejtësisë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me gra në Belsh, e ka konsideruar luftën kundër korrupsionit prioritet të PD. Sipas Bashës, korrupsioni është ndër shkaktarët kryesorë të situatës ekonomike dhe largimit masiv të të rinjeve. “Kush ka abuzuar ...

Read More
30 Tet
0

Takimet me qytetarë dhe biznese në Fushë Krujë, Basha: Ata kërkojnë që politika të kthehet në shërbim të tyre

Në Fushë-Krujë, kryetari i PD, Lulzim Basha, takoi dhe bisedoi me shumë qytetarë dhe sipërmarrës të vegjël të cilët renditen problemet dhe nevojat që kanë. “Ata kërkojnë që politika të kthehet në shërbim të tyre, për një qeveri që ua ...

Read More
05 Tet
0

Basha-Nikollës: Po mbani peng kreun e grupit të PD! Jepni vendimin ose pranoni se jeni pjesë e aleancave të kullave

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka kërkuar kryetares së parlamentit Lindita Nikolla të bëjë publik njoftimin e PDSH-së për përfaqësuesit e saj në parlament. Basha tha se është detyra e Nikollës të shprehet pro Kushtetutës, pro ligjit për ...

Read More
03 Tet
0

Basha në familjen me 10 pjesëtarë të pushkatuar nga regjimi komunist: Të persekutuarit politikë të diktaturës, janë ashti i Partisë Demokratike

Kreu i Partisë Demokratike, ishte sot në familjen Selman Menës, më Laprakë, familje e cila numëron 10 pjestarë të pushkatuar nga regjimi komunist. Basha shkruan se të persekutuarit politikë të diktaturës komuniste janë ashti i Partisë Demokratike. Ai gjithashtu shprehet ...

Read More