Tags: "Mat"

15 Tet
0

Basha, vizitë në biznesin e mbarështimit të peshkut në Mat: Ulja e taksave për këto sipërmarrje, do t’u jepte mundësi të punësonin më shumë banorë të zonës

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim edhe me punonjësit dhe sipërmarrësin e biznesit të mbarështimit të peshkut Nazmi Neziri, gjatë qëndrimit në Mat. Basha shprehet se qeveria duhet të ketë një vëmendje të veçantë për sipërmarrjet që ...

Read More
15 Tet
0

“Qytetarë të varfër, korrupsion i lartë”, Basha me banorët e Njësisë Administrative, Rukaj në Mat: Zgjidhja vjen përmes ndëshkimit të të korruptuarve qeveritar

Gjatë një bisede me banorët e Njësisë Administrative, Rukaj në Mat, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndërsa numëroi problemet e shumta që ka vendi, tha se zgjidhja vjen përmes ndëshkimit të korrupsionit qeveritar. “Qytetarë të varfër, korrupsion i lartë. ...

Read More
18 Kor
0

Basha nga Mati: Vetting-u me parimin “ndiq paranë. SPAK të sekuestrojë pasuritë e të dënuarve për korrupsion

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar turin e takimeve në Mat nga ku ka bërë thirrje për veting të politikanëve. Basha theksoi se SPAK duhet të sekuestrojë pasuritë e të dënuarve për korrupsion. Postimi i plotë: ...

Read More