Tags: "Mc Gonigal"

02 Shk
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Avokati i Arben Ahmetajt, duhet të tregojë a i ka çuar ai njerëzit e tij të afërt të dëshmojnë kundër Lulzim Bashës tek McGonigal?

  DEKLARATË E ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE Rrogëtari i Arben Ahmetaj që së fundmi është bërë dhe avokati i tij, ka dalë sot në dritare me diarenë e përnatshme të sulmeve dhe mashtrimeve kundër Lulzim Bashës. Me paturpësinë më të ...

Read More
23 Jan
0

Dosja “Mc Gonigal”, reagon Edvin Kulluri: Detajet e publikuara nga Zëri i Amerikës trgon rolin e Edi Ramës si manipulues kryesor i shpifjeve kundër Bashës

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Të nderuar demokratë dhe qytetarë! Duke ju referuar detajeve të publikuara nga dosja hetimore ,“Mc Gonigal”, prej medias prestigjioze Zëri i Amerikës,  aq më shumë del në ...

Read More
23 Sht
0

McGonigal pranoi akuzat e lidhura me Shqipërinë, Basha: Të vërtetën nuk mund ta ndalë askush! Shpagim për demokratët që u sulmuan nga Rama e Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas pranimit të akuzave nga Charles McGonigal, ish-shefi i kundërzbulimit në FBI lidhur me Shqipërinë. Mes tyre, McGonigal u përgjigj me “Po” kur u pyet nëse kishte hetuar një lobist të një ...

Read More