Tags: "mundesi"

28 Maj
0

“Shqipëria i ka të gjitha mundësitë, por jo qeverisjen për njerëzit”, Basha: PD ka gati planin për zhvillimit ekonomik dhe punësimin

Me anë të një postimi në Facebook, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet se Shqipëria ka një potencial të madh ekonomik dhe kapacitet njerëzor, por i mungon një qeveri që punon për njerëzit. Basha shton se PD ka gati ...

Read More
26 Maj
0

Basha flet për të rinjtë, krijimi i mundesive për ta që të jetojnë dhe punojnë në vendin e tyre

Kryetari i PD, Lulzim Basha, podcastin e rradhës me Ermalin dhe Marsidin e ka zhvilluar në qytetin e Vlorës në një takim me të rinjtë e qytetit bregdetar. Basha foli për situatën e vështirë ku ndodhet rinia, e cila bashkë ...

Read More