Tags: "nafta"

14 Tet
0

Takimi me qytetarë dhe sipërmarrës të vegjël të Kombinatit, Basha: Ekonomia është e kapur nga interesat e një grupi të ngushtë dhe se ajo fatkeqësisht nuk ju ofron atyre mundësitë që meritojnë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, gjatë paradites takoi dhe bisedoi me shumë qytetarë e sipërmarrës të vegjël të Kombinatit, një prej zonave më të varfëra të Tiranës. Sipas Bashës varfëria mbetet një realitet i dhimbshëm për një pjesë të konsiderueshme ...

Read More
09 Tet
0

Denoncimi i PD: Shqipëria në tre vendet me naftën më të shtrenjtë në Europë! Taksat e qeverisë e bëjnë çmimin më të shtrenjtë

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina dhe inxhinieri Azmer Duleviç në një deklaratë për mediat shprehen se qytetarët shqiptarë paguajnë 7 taksa për çdo litër karburant, nivel rekord krahasuar me vende të tjera në botë. Karabina tha se Shqipëria renditet ...

Read More
24 Gus
0

Dashnor Sula: Qeveria do të mbulojë skandalin e sterilizimit dhe vjedhjen e të dhënave me naftë imagjinare

Deputeti i PD, Dashnor Sula shprehet se qeveria shqiptare do të mbulojë skandalin e sterilizimit dhe vjedhjen e të dhënave me lajmin  e naftës në shpirag. Me anë të një postimi në Facebook, Sula shprehet se vetëm në vendin tonë ...

Read More
24 Gus
0

Nafta në Shpirag, Tabaku: Të shpresojmë që renta të mos ketë fatin e kromit që nuk sjell asgjë as në buxhetin e shtetit as atë lokal

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë se lajmi për naftë në Shpirag është shpresëdhënës. Në një postim në Facebook, Tabaku shkruan se kjo mundësi prej dekadash mban shpresat e Shqipërisë varur. Tabaku thotë se Shqipëria është shumë e bekuar ...

Read More