Tags: "politika"

22 Maj
0

40-vjetori i Revoltës së Qaf Barit, Eralda Bano: Persekutorët vazhdojnë të jenë prezent në politikën shqiptare

Në 40-vjetorin e Revoltës së Qaf Barit, deputetja e PD, Eralda Bano, ka vizituar burgun famëkeq së bashku me kolegë dhe ish-të dënuar. Në postimin e saj në Facebook, Bano sbkruan se qytetarët shqiptar nuk do ta harrojnë kurrë kalvarin ...

Read More
06 Dhj
0

Basha në Kongresin Amerikan: Lufta kundër korrupsionit, pastrimi i politikës dhe zgjedhje të lira, prioritare për zhvillimin e vendit.

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua me Kongresmenin Brian Babin, përfaqësues i Teksasit. Në këtë takim, zoti Basha ka vlerësuar ndihmën e vazhdueshme që SHBA-ja ka dhënë dhe po jep, për luftën kundër korrupsionit, forcimin e sistemit ...

Read More
10 Nën
0

Basha: Vettingu largon të korruptuarit nga politika, duke i hapur rrugë atyre që përfaqësojnë interesat e qytetarëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha, gjatë një bisede në biznesin e Ilir Pashës në Njësinë 1 në Tiranë, foli për problemet e mëdha në të cilën ndodhet biznesi dhe qytetari shqiptar. Sipas Bashës, “situata e vështirë në të cilën ndodhen ...

Read More
10 Tet
0

Dita Botërore e Shëndetit Mendor, Oriola Pampuri: Sistemi shëndetësor në Shqipëri i mungojnë politikat kombëtare për këtë problem

Në kuadër të ditës Botërore të Shëndetit Mendor, nënkryetarja dhe deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, shprehet se sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (2022), shumica e vendeve në Ballkanin Perëndimor, përfshirë Shqipërinë, u mungojnë politikat kombëtare të parandalimit të vetëvrasjeve, ...

Read More
28 Sht
0

Basha sërish në Shkodër derë me derë: Të fuqizojmë qytetaret, t’ju shërbejnë atyre. Kjo është politika që duam të ofrojmë

Kryedemokrati Basha duket se ka kaluar edhe natën në qytetin e Shkodrës, pasi këtë mëngjes ai është shfaqur sërish në qytetin verior, në rrugën Bujar Bishanakum duke u takuar me banorë dhe biznese të vogla përgjatë saj. Duket se këto ...

Read More
05 Gus
0

Basha: Përgjimet e “SKY” dëshmojnë se lidhja e politikës me krimit është një plagë e madhe për rendin dhe sigurinë. Vettingu në interes të qytetarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takimin e radhës me drejtuesit politikë të qarkut të Dibrës. Takimin e ka njoftuar nëpërmjet një postimi në Facebook, ndërsa ndër të tjera Basha shkruan se fokusi është tek përgatitja e Kuvendit ...

Read More