Tags: "privati"

17 Maj
0

Konferenca e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në konferencën për mediat, foli për projektligjin për kalimin e pronave publike tek privatët, të formalizuar dje në Kuvendin e Shqipërisë. Ai tha se ky ligj është në bashkëpunim me mafien e pronave dhe ...

Read More
16 Maj
0

“Të vjedhësh me lezet”, Agalliu në Kuvend: Projektligji për pronat është t’i dhurosh oligarkut atë që dje e mbulonit me ligjin e investitorëve strategjik

Sekretari i Grupit Parlamentar të PD, Arbi Agalliu, nga foltorja e Kuvendit ka komentuar projektligjin e qeverisë për të kaluar pronën publike te privati. Ai tha se ky projektligj nuk ka zbatuar procedurën normale, që në fillim duhej të hidhej ...

Read More
16 Maj
0

P/ligji për kalimin e pronës shtetërore në private, reagon ashpër kreu i PD, Basha: Ligj i porositur nga mafia e pronave publike. Të tërhiqen përpara se të përfundojnë pas hekurave ku nuk ka Edi Ramë që t’i mbrojë!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të shumicës që të fusë në rendin e ditës së projekt-ligjit që ka të bëjë me kalimin e pronës shtetërore në private nëpërmjet shitjes me ankand, tjetërsimit dhe shkëmbimit ...

Read More