Tags: "Programi PD"

08 Qer
0

“Investojmë në Start Up”, Hasa për programin e PD: Me 4 kampuse të inovacionit të trajnuar, përgatisim 25 mijë të rinj për tregun e punës me një pagë prej 2 mijë eurosh

Investimet në Star Up për të rinjtë është një nga pikat e programit të PD. Në një intervistë për mediat, Sekretari Ekzekutiv për Burimet Njerëzore dhe Koordinimin Dixhital, Endri Hasa, foli për këtë pjesë të programit ku tha se parashikohet ...

Read More
07 Qer
0

“Paaftësia dhe korrupsioni i qeverisë Rama problem për vendin”/ Pampuri: PD ka një alternativë shumë të mirë dhe të implementueshme

E ftuar në një studio televizive, nënkryetarja e PD, Orjola Pampuri ka komentuar aktualitetin politik dhe programin e PD. Për Pampurin qeveria Rama ka pasur prioritetet e gabuara në qeverisjen e vendit, duke i dhënë përparësi koncesioneve korruptive dhe oligarkëve, ...

Read More
07 Qer
0

“Reforma e pronës prioritet në programin e PD”/ Sefa: Kthim i menjëhershëm i pronës aty ku është e lirë, kompensim me vlerë tregu ku është zënë

Anëtari i Kryesisë së PD, Indrit Sefa, i ftuar në Report Tv, ka folur për çështjen e pronës, duke prezantuar propozimet programore të demokratëve, të shpalosura në 1 qershor. Në lidhje më pronën, Sefa shpalosi vizionin e PD për reformën ...

Read More
07 Qer
0

“Taksa progresive dëmton shtresën e mesme”/Kthupi: Taksa e sheshtë rrit mirëqenien. Programi antikorrupsion çliron ekonominë

Rezart Kthupi, anëtari i Kryesisë dhe dhe sekretar për reformën zgjedhore i PD, i ftuar në Ora News, ka komentuar ditën e sotme programin e Partisë Demokratike të shpalosur në 1 qershor, në Kuvendin Programor. Duke folur për gjendejn në ...

Read More
07 Qer
0

Nga reforma e pronës te Fondi për mirëqenine e familjes, Basha flet për programin e PD: Të fokusuar vetëm te qytetarët, Shqipëria meriton më shumë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar sot një përmbledhje të propozimeve kryesore që u prezantuan në Kuvendin Programor të PD. Programi i shpalosur gati një vit para zgjedhjeve, është produkt i një pune të gjatë të 100 ekspertëve, ...

Read More
06 Qer
0

Basha shpërndan videon e ekonomistit të njohur: “Vëmdja dhe energjia e PD vetëm te problemet e qytetarëve, programi ynë lufton korrupsionin dhe zhvillon mirëqenien”

Kreu i PD Lulzim Basha ka ndarë në rrjetet e tij sociale fjalën e ekonomistit të njohur, Prof. Dr. Selami Xhepa, i cili u bë pjesë e diskutimit që kjo forcë politike ka nisur mbi programin e saj. Sipas kryedemokratit ...

Read More
06 Qer
0

“Programi i PD vendos drejtësi tatimore”, Xhepa: Taksa e sheshtë prej 9%, është më e mirë për biznesin

Profesor Selami Xhepa, në një bisedë të drejtpërdrejtë me RTSH-24, lidhur me diskutimin e programit të Partisë Demokratike, tha se oferta e paraqitur nga PD-ja korrekton dështime serioze të sistemit tonë ekonomik që janë ngjizur në këto 30 vite. Sipas ...

Read More
06 Qer
0

“Profesionet e lira taksën më të lartë historike”/Basha shpërndan videon e gazetares së ekonomisë: Përgëzoj PD për taksën e sheshtë, është efiçente

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shpërndarë në rrjetet e tij sociale fjalën e gazetares së ekonomisë Ola Xama, e cila mori pjesë në tryezën e organizuar nga selia blu me ekspertët e ekonomisë. Në fjalën e saj gazetarja ...

Read More
01 Qer
0

“Edi Rama me mëkëmbësit e tij janë pengesë për SPAK”/ Sefa: Reformat e PD mbwshtesin drejtwsin duke eliminuar zvarritjen e qytetarëve në dyert e gjykatave.

Sot Partia Demokratike zhvillon Kuvendin Programor për prezantimin e programit për zgjedhjet e ardhshme politike, me sloganin “Shqipëria meriton më shumë”. Indrit Sefa, Sekretar pwr Çwshtjet ligjore PD: Ne mbështesim SPAK dhe qëndrojmë përkrah sistemit të drejtësisë, përball çdo sulmi ...

Read More
01 Qer
0

“Familja është gjithçka, pa të nuk ka asgjë”/ Zekthi: PD është e vetmja parti që ka një plan që prek në zemër hallet e familjeve shqiptare

Sot Partia Demokratike zhvillon Kuvendin Programor për prezantimin e programit për zgjedhjet e ardhshme politike, me sloganin “Shqipëria meriton më shumë”. Fitim Zekthi, anëtar i Kryesisë së PD: Sot në Shqipëri ekzsitojnë dy botë. Një botë është ajo e atyre ...

Read More
123