Tags: "pronaret"

27 Jan
0

“Shqipëria i vetmi vend në Evropë që pronari nuk i gëzohet pronës së vet”/ Basha: I qëndroj angazhimit tim dhe të PD-së për ta zgjidhur përfundimisht çështjen e pronës

  Gjatë konferencës së tij për mediat, kreu i PD-së, Lulzim Basha, veç të tjerash, u ndal edhe në çështjen e ish-pronarëve, të cilët, sipas tij, kanë 33 vite që zvarriten dhe janë degdisur në grupin më të diskredituar në ...

Read More
19 Nën
0

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri, propozon amendamentin: Të dyfishohen fondet e parashikuara për kompensimin e pronarëve

Partia Demokratike e ka ngritur si shqetësim madhor buxhetin e korrupsionit që ka sjellë qeveria në Parlament.  Për këtë arsye deputetët e PD kanë hartuar 8 amendamente të cilat janë depozituar zyrtarisht në Parlament. Deputetja dhe nënkryetarja e PD, Orjola ...

Read More