Tags: "pronat"

17 Maj
0

Konferenca e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në konferencën për mediat, foli për projektligjin për kalimin e pronave publike tek privatët, të formalizuar dje në Kuvendin e Shqipërisë. Ai tha se ky ligj është në bashkëpunim me mafien e pronave dhe ...

Read More
16 Maj
0

“Të vjedhësh me lezet”, Agalliu në Kuvend: Projektligji për pronat është t’i dhurosh oligarkut atë që dje e mbulonit me ligjin e investitorëve strategjik

Sekretari i Grupit Parlamentar të PD, Arbi Agalliu, nga foltorja e Kuvendit ka komentuar projektligjin e qeverisë për të kaluar pronën publike te privati. Ai tha se ky projektligj nuk ka zbatuar procedurën normale, që në fillim duhej të hidhej ...

Read More
16 Maj
0

Projektligji për kalimin e pronës shtetërore tek privati, Alibeaj nga Kuvendi: E kanë paraqitur vjedhurazi, prova më e fortë e korrupsionit që ka përfshirë qeverinë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, në një prononcim për mediat nga oborri i Kuvendit, komentoi projektligjin e propozuar nga qeveria që pasuria shtetërore të dhurohet e të shkëmbehet në favor të investitorëve strategjik. Ai tha se këtë ...

Read More
16 Maj
0

P/ligji për kalimin e pronës shtetërore në private, reagon ashpër kreu i PD, Basha: Ligj i porositur nga mafia e pronave publike. Të tërhiqen përpara se të përfundojnë pas hekurave ku nuk ka Edi Ramë që t’i mbrojë!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të shumicës që të fusë në rendin e ditës së projekt-ligjit që ka të bëjë me kalimin e pronës shtetërore në private nëpërmjet shitjes me ankand, tjetërsimit dhe shkëmbimit ...

Read More
17 Pri
0

Reagimi i Arbi Agalliut: Kam qenë unë si deputet i Qarkut të Vlorës që kam denoncuar jo vetëm Xhaçkën por edhe zyrtarë të tjerë

  REAGIM I SEKRETARIT TË GRUPIT PARLAMENTAR TË PARTISË DEMOKRATIKE, ARBI AGALLIU   Pitkini dhe kur nevrikosej Pitkin ngelej!   Arbi Agalliu ka qenë i pari që ka denoncuar Olta Xhaçkën në 4 Mars 2022. Kam qenë pikërisht unë si ...

Read More
16 Gus
0

”Standardet e NATO-s në rrezik nga korrupsioni“, Gjunkshi: Krahas kanabizimit të repartit ushtarak, bëhen me dije afera me tendera dhe në tjetërsimin e pronave të ushtrisë

DEKLARATË E KËSHILLTARIT PËR SIGURINË KOMBËTARE PRANË PD, XHEMAL GJUNKSHI Standardet e Natos në rrezik nga korrupsioni dhe skandalet me pronat në sistemin e mbrojtjes! Prej kohësh sistemi i mbrojtjes po tronditet rëndë nga skandale dhe abuzime të papranueshme për ...

Read More