Tags: "qeverise"

08 Qer
0

Video/ PD shënjestron dështimet e qeverisë Rama: 100 ekspertë në punë për zbatimin e prorgramit të PD, sigurojmë mirëqenie për familjet shqiptare

Partia Demokratike ka publikuar një video në rrjetet sociale përmes së cilës rreshton disa nga dështimet më serioze të qeverisë Rama, ashtu siç ato janë pasqyruar nga mediat dhe raportet ndërkombëtare. Në përgjigje të kësaj fatkeqësie kombëtare, PD shprehet se ...

Read More
27 Tet
0

“Bujqësia po vuan pasojat e mungesës së vëmendjes së qeverisë”, Basha: Fermerët shqiptarë paguajnë çmimin më të lartë të naftës në rajon

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimeve që pati me fermerë në periferi të Tiranës, shprehet se bujqësia po vuan sot pasojat e krizës dhe mungesës së vëmendjes së qeverisë. Sipas Bashës, fermerët shqiptarë paguajnë çmimin më të lartë ...

Read More
09 Tet
0

Denoncimi i PD: Shqipëria në tre vendet me naftën më të shtrenjtë në Europë! Taksat e qeverisë e bëjnë çmimin më të shtrenjtë

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina dhe inxhinieri Azmer Duleviç në një deklaratë për mediat shprehen se qytetarët shqiptarë paguajnë 7 taksa për çdo litër karburant, nivel rekord krahasuar me vende të tjera në botë. Karabina tha se Shqipëria renditet ...

Read More
13 Kor
0

Tabaku: Adresa e qeverisë “Sky Tower” kati 13, apartamenti 133

Fjala e deputetes së PD, Jorida Tabaku në Kuvend:   Mendoja që do të ishte në ndërin e këtij parlamenti që të mbulonte turpin që e ka zënë sot qeverinë shqiptare dhe të votonte për heqjen e imunitetit dhe lejimin ...

Read More