Tags: "Reforma Zgjedhore"

08 Kor
0

Basha reagon për propozimet e PS për zgjedhoren: Sabotimi i listave të hapura dhe i votës së diasporës është kurorëzimi i një plani anti-demokratik kundër interesave të qytetarëve

Kreu i Demokratëve Euroatlantikë, Lulzim Basha, ka reaguar në lidhje me propozimin e PS për zgjedhoren. Në një postim në Facebook, Basha shkruan se sabotimi i listave të hapura dhe i votës së diasporës është kurorëzimi i një plani anti-demokratik ...

Read More
04 Maj
0

Intervista e kreut të PD, Lulzim Basha, në emisionin “Inside Albania”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte i ftuar në një intervistë në emisionin “Inside Albania” me gazetaren Alice Taylor, në televizionin Euro News Albania. Zoti Basha u dha përgjigje pyetjeve për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës, miratimit ...

Read More
04 Maj
0

“Qeveria shtresën e mesme e trajton si armik”, Basha në degë 3 të PD: Mburren me 10 milionë turistë, me shqiptarë të larguar që vijnë të vizitojnë familjet e tyre

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë pjesë ditën e sotme në Kuvendin Zgjedhor të degës numer 3 të PD, Tiranë. Në fjalën e tij para anëtarëve, zoti Basha ndër të tjera tha:   -Që kur erdhi procesi i ...

Read More
21 Mar
0

Sekretarit për çështjet ligjore dhe zgjedhore në PD, Indrit Sefa, nxjerr e-mailet me propozimet konkrete të PD për reformën zgjedhore

    REAGIMI I SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET LIGJORE DHE ZGJEDHORE NË PD, INDRIT SEFA     Për pazarexhinjtë që turpin duan ta hanë me bukë dhe thonë se Komisioni aktual i Reformës Zgjedhore nuk ka dhënë asnjë produkt konkret. Ja ...

Read More
20 Mar
0

Tryeza e dialogut del me deklaratë të përbashkët: Reformë zgjedhore në dobi të shqiptarëve

  DEKLARATË HARKU OPOZITAR EURO-ATLANTIK Me kërkesë të Partisë Demokratike të Shqipërisë, ditën e sotme u zhvillua tryeza e dialogut me pjesëmarrjen e partive politike dhe aktorëve të rëndësishëm opozitarë. Gjatë këtij takimi pjesëmarrësit diskutuan hapur dhe me përgjegjshmëri qytetare, ...

Read More
20 Mar
0

PD organizoi tryezën e dialogut “Harku Opozitar Euro-Atlantik”, Basha: Komisioni u përfundua pa një reformë zgjedhore

  Partia Demokratike e Shqipërisë dhe kryetari i saj, Lulzim Basha kanë zhvilluar ditën e sotme një tryezë dialogu me parti politike opozitare dhe faktorë të tjerë politikë. Kreu i PD u shpreh se kjo tryezë mblidhet një dit pas ...

Read More
12 Mar
0

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj: Ashtu siç e kishim paralajmëruar, marrëveshje e sotme së pari ka qëllim të godasë Reformën Zedhore, sepse as Edi Rama as Sali Berisha nuk duan listat e hapura, barazinë e votës, Shqipërinë një zonë zgjedhore, votën e diasporës dhe heqjen e herësit zgjedhor

  DEKLARATA E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD DHE BASHKËKRYETARIT TË KOMISIONIT PËR REFORMËN ZGJEDHORE, ENKELEJD ALIBEAJ       Përshëndetje!   Tashmë që ra sipari i negociatave të fshehta dhe që publiku u njoh, mund të thuhet me gojën ...

Read More
11 Mar
0

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj: PS po kërkon të dështojë reformën zgjedhore

    DEKLARATA E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD DHE BASHKËKRYETARIT TË KOMISIONIT PËR REFORMËN ZGJEDHORE, ENKELEJD ALIBEAJ Tre ditë më parë i jam drejtuar me një thirrje publike partisë socialiste për të sqaruar në interes të publikut një çështje ...

Read More
10 Mar
0

Sekretari për çështjet ligjore dhe zgjedhore në PD, Indrit Sefa: Jam i lumtur që më në fund u kujtuan dhe madje të mësojmë që paskan dhe propozime konkrete për reformëm zgjedhore

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET LIGJORE DHE ZGJEDHORE NË PD, INDRIT SEFA   U desh një e Dielë e papërshtatshme për shëtitje buzë detit që të kujtohen për Reformën Zgjedhore. Të jem i sinqertë, jam shumë i lumtur që ...

Read More
08 Mar
0

Reagimi i Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Enkelejd Alibeaj: PS duhet të sqarojë nëse ka vendosur të bëjë pazar për Reformën Zgjedhore

  REAGIMI I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD DHE BASHKËKRYETARIT TË KOMISIONIT TË REFORMËS ZGJEDHORE, ENKELEJD ALIBEAJ     Dy sqarime që publiku ka nevojë t’i dijë lidhur me negociata sekrete apo marrëveshje okulte të përfolura në media:   PS ...

Read More
123