Tags: "rinia"

01 Qer
0

“Qeveria e dështuar e Edi Ramës e do vendin pa rini”/Andia Ulliri: PD do krijojë Fondin me Prioritet për Punësimin e të rinjve në sektorin e teknologjisë si prioritet ekonomik të vendit

Sot Partia Demokratike zhvillon Kuvendin Programor për prezantimin e programit për zgjedhjet e ardhshme politike, me sloganin “Shqipëria meriton më shumë”.   FJALA E ANDIA ULLIRI, DEPUTETE E PD:   Një vend pa rini është një vend pa të ardhme, ...

Read More
26 Maj
0

Basha flet për të rinjtë, krijimi i mundesive për ta që të jetojnë dhe punojnë në vendin e tyre

Kryetari i PD, Lulzim Basha, podcastin e rradhës me Ermalin dhe Marsidin e ka zhvilluar në qytetin e Vlorës në një takim me të rinjtë e qytetit bregdetar. Basha foli për situatën e vështirë ku ndodhet rinia, e cila bashkë ...

Read More
23 Maj
0

Basha: Rinia zemra e projektit tonë, programi i PD, ndal emigrimin

PD vazhdon përgatitjet për prezantimin e programit në 1 qershor. Kreu demokrat Basha përmes postimit të rradhës e ka fokusuar vëmendjen tek diskutimet e projektit për rininë.   POSTIMI I PLOTË Vijojmë takimet për finalizimin e programit qeverisës të Partia ...

Read More
04 Shk
0

Basha mesazh të rinjve: Bëhuni gati…

  Alternativa jonë do ta fuqizojë, frymëzojë dhe do ta katapultojë Shqipërinë drejt një të ardhmeje të paparë ndonjëherë. Sepse transformimi teknologjik marramendës që po vjen, na i jep të gjitha këto mundësi. Prandaj të gjithë të rinjve shqiptarë ju ...

Read More
03 Shk
0

“Rinia dhe Inteligjenca Artificiale”, Basha takim me të rinj të FRPD

  PJESË NGA FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË TAKIMIN ME TË RINJTË E FRPD   -Inteligjenca artificiale vjen sot me të mirat e saj por dhe me kërcënime. Të mirat për ekonominë dhe të këijat e saj ...

Read More
08 Dhj
0

Anëtarja e Kryesisë së PD, Andia Ulliri: Sfida e të djathës dhe PD është të kthejmë vëmendjen tek rinia, që Shqipëria të mos jetë bosh nesër

Anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike, Andia Ulliri, shprehet se rinia, rrahja e zemrës së çdo kombi, janë arkitektët e fatit të shoqërisë tonë. Në një postim në facebook, deputetja demokrate ka shpërndarë foto nga aktiviteti i PD në Hotel ...

Read More