Tags: "Shqiperia"

01 Qer
0

FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË PREZANTIMIN E PROGRAMIT SHQIPËRIA MERITON MË SHUMË

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë prezantimit të Programit me moton “Shqipëria Meriton më Shumë”, shpalosi disa nga reformat e thella që do të marrë PD pas ardhjes në pushtet. Basha premton reforma gjithëpërfshirëse për të adresuar problemet ekonomike, ...

Read More
01 Qer
0

FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË PREZANTIMIN E PROGRAMIT SHQIPËRIA MERITON MË SHUMË

Basha: Shqipëria meriton shumë më tepër.   Basha shpalos planin gjithëpërfshirës për rigjallërimin e Shqipërisë.   Lulzim Basha premton reforma gjithëpërfshirëse për të adresuar problemet ekonomike, korrupsionin dhe emigracionin e të rinjve   Basha bën thirrje për një ndryshim total ...

Read More
28 Maj
0

“Shqipëria i ka të gjitha mundësitë, por jo qeverisjen për njerëzit”, Basha: PD ka gati planin për zhvillimit ekonomik dhe punësimin

Me anë të një postimi në Facebook, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet se Shqipëria ka një potencial të madh ekonomik dhe kapacitet njerëzor, por i mungon një qeveri që punon për njerëzit. Basha shton se PD ka gati ...

Read More
28 Maj
0

“Shqipëria në krye të listës së azilkërkuesve, Rama shfaqje të shtrenjta në Europë”, Basha: Koha për t’i dhënë fund propagandës, është tani. Programi i PD bën realitet ndryshimin që duan shqiptarët

Kryetari i PD, Lulzim Basha përmes një postimi në Facebook, ka deklaruar se është koha që me programin e Partisë Demokratike të Shqipërisë të bëjmë realitet ndryshimin që të gjithë shqiptarët kërkojnë. Basha ka ironizuar kryeministrin Rama i cili edhe ...

Read More
15 Maj
0

“Shqiptarët mendojnë që Shqipëria po ecën në drejtimin e gabuar”, Basha në Breaking: Programi ynë bezohet te rikthimi i konkurrencës për të rikthyer shpresën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte në një intervistë në emisionin “Breaking” në televizionin Top News, ku ndër të tjerash foli për keqqeverisjen në 11 vitet e fundit që ka zbrazur vendin. Zoti Basha tha se shumica dërrmuese e ...

Read More
14 Maj
0

Konferenca COSAP, Kreshnik Çollaku: Shqipëria bllokon me “veto” Serbinë, pasi kjo e fundit nuk pranoi anëtarësimin e Kosovës në këtë komision

Nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku, është duke marrë pjesë në konferencën e Komisioneve për Çështjet Europiane të Evropës Juglindore, që po mbahet në Podgoric. Në një postim në Facebook, Çollaku shprehet se një nga kërkesat që kishte bërë Shqipëria, ishte ...

Read More
11 Maj
0

PD, Karabina: Shqipëria është i vetmi vend në Europë, ku administrata anëtarësohet me detyrim në partinë në pushtet

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina, shprehet se Shqipëria është i vetmi vend në Europë, ku administrata shtetërore anëtarësohet e gjitha me detyrim në partinë në pushtet. Në një postim në Facebook, Karabina thotë se anëtarësimet e fundit të PS-së treguan ...

Read More
10 Maj
0

“Shqipëria me numrin më të ulët të mjekëve në rajon”, Oriola Pampuri: OBSH thekson se numri i mjekëve u tkurr me 15%

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri, shprehet se Shqipëria është me numrin më të ulët të mjekëve dhe infermierëve në rajon. Në një deklaratë për mediat, Pampuri solli statistikat e publikuara nga OBSH, ku theksohet se numri i mjekëve u tkur ...

Read More
22 Pri
0

“Me partnerët strategjikë na bashkojnë objektivat”, Basha në Zona 0: Me Ilir Metën, njësoj me Edi Ramën dhe me faktorët e tjerë politik, na ndan qëndrimi ndaj të ardhmes së Shqipërisë

  PJESË NGA INTERVISTA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË EMISIONIN “ZONA 0” NË TOP NEWS:   Të gjitha akuzat e Metës ndaj meje janë një trillium. Është tashmë fakt i njohur jo vetëm nga demokratët, por dhe nga ...

Read More
19 Shk
0

Nënkryetarja e PD, Pampuri: Qeveria është shndërruar në një qeveri për një grusht oligarkësh me interesa të ngushta me qeveritarët nëpërmjet kontratave korruptive, PPP-të abuzuese

  Postimi i plotë i nënkryetares së PD, Oriola Pampuri:   Përgjatë dy dekadave te fundit popullsia e Shqipërisë është plakur me ritme të shpejta, gati dy herë më shumë se norma mesatare e plakjes së popullsisë në vendet e ...

Read More
123