Tags: "shteti"

28 Sht
0

Situata e rënduar e sigurisë publike, reagon PD: Qytetarët kanë humbur besimin tek organet ligjzbatuese!

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE,  SEKRETARI PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN, EDVIN KULLURI Situata e rënduar e sigurisë publike gjatë ditëve fundit, ku kanë humbur jetën tre persona dhe plagosur katër të tjerë ka trazuar sërish opinionin publik. Për shkak të humbjes ...

Read More
12 Kor
0

“Shteti shqiptar është i kapur”, Tabaku: Ligjet bëhen në zyrat e biznesmenëve

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, në një postim në facebook shprehet se sot shteti shqiptar është i kapur. Sipas Tabakut, ligjet shkruhen në zyra biznesnesh, se si i gjithë shteti shqitpar është në shërbim të atyre që sot përfitojnë. ...

Read More
08 Kor
0

Gazment Bardhi: Ngjarja e rëndë në Krujë është gjunjëzim dhe dështim i shtetit përballë bandave me pushtet politik

Reagim i Kryetarit të Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardhi: Ngjarja e rëndë e Krujës është thelbi i qeverisjes së Edi Ramës. Është po aq shokuese sa dhuna shtazarake e fisit Rraja, pafuqia e institucioneve për të vepruar dhe për ...

Read More