Tags: "studentet"

27 Jan
0

Eralda Tase Bano: Përgëzime studentëve të mjekësisë dhe Gjykatës Kushtetuese që nuk lejuan kalimin e ligjit antikushtetues që kufizonte mjekët e rinj

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA ERALDA TASE BANO     Të dashur studentë të mjekësisë,   Më lejoni t’ju përgëzoj nga zemra për atë çka dëshmuat përpara të gjithë shqiptarëve se qëndrueshmëria juaj dhe e drejta juaj prevaloi mbi ...

Read More
09 Tet
0

Pse studentët e Degës së Mjekësisë bojkotojnë auditorët?

Nga nënkryetarja dhe deputetja e PD, Flutura Açka   Protesta e studentëve të Degës së Mjekësisë ishte e paralajmëruar dhe e pritur, pasi qëndrimin e tyre ndaj iniciativave ligjore për “detyrimin” me ligj të shërbimit në vend pas studimeve universitare, ...

Read More
02 Tet
0

Basha uron studentët: Shqipëria do të bëhet më mirë jo duke ndëshkuar ata që largohen prej kushteve skandaloze në arsim, por duke investuar dhe…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar studentët dhe pedagogët për vitin e ri akademik. Në një postim në Facebook, Basha shkruan se në takime me studentë e pedagogë është njohur me probleme themelore të cilat përballen çdo ditë. ...

Read More
17 Kor
0

Ligji për studentët e mjekësisë, Dhurata Çupi Tyli kërkesë të ligjet: Të dëgjohen studentët, nuk jeni konsultuar me ta. Qeveria po sillet me arrogancë

Deputetja e Partisë Demokratike,  Dhurata Çupi Tyli kërkoi në Komisionin e Ligjeve që të dëgjohen studentët, ndërsa po diskutohet ligji për studentët e mjekësisë. Kërkesën zonja Çupi e bëri në emër të opozitës duke i kërkuar kryetares së Komisionit që ...

Read More
11 Kor
0

Pampuri: Mazhoranca po nxiton të miratojë ligjin për studentët e mjekësisë. Është në shkelje të Kushtetutës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, ka kritikuar qeverinë për përshpejtimin e procedurave për të miratuar ligjin që detyron studentët e mjekësisë të punojnë në Shqipëri deri në 5 vite në mënyrë që të marrin të drejtën për të ushtruar ...

Read More