Tags: "tendera"

05 Qer
0

“Ftoj qytetarët të bëhen pjesë e debatit për programin e PD”, Basha: Mjaftojnë paratë e aferës së inceneratorëve dhe vjedhjet me tenderat publik për ta realizuar

Në përmbyllje të tryezës së diskutimeve për programin ekonomik, kreu i PD, Lulzim Basha, u bëri thirrje qytetarëve për të debatuar për programin, pasi sipas tij, me këtë ofertë PD merr përsipër të ndryshojë në mënyrë themelore mirëqenien e qytetarëve ...

Read More
14 Maj
0

Indrit Sefa zbardh skemën e vjedhes me tendera publik të ministrit Arbian Mazniku dhe këshilltarit të kryeministrit Endri Fuga

Sekretari për çështjet ligjore dhe zgjedhore në PD, Indrit Sefa, ka zbardhur skemën e vjedhjes me tendera publik të ish-zëvendëskryebashkiakut, Arbjan Mazniku dhe këshilltarit të kryeministrit, Endri Fuga. Në një deklaratë për mediat, Sefa shprehet se kompania 3I-Solution, ka si ...

Read More
17 Pri
0

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: 709 milion euro dëm ekonomik ka shkaktuar qeveria Rama për 1 vit në prokurime, tendera e koncesione

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA, ORIOLA PAMPURI     Plot 709 milion euro dëm ekonomik ka shkaktuar qeveria Rama për 1 vit në prokurime, tendera e koncesione, sipas raportit përmbledhës së KLSH.   Sipas gjetjeve të audituesve të Kontrollit ...

Read More
15 Pri
0

Denoncimi i Indrit Sefës: ARRSH ka shpallur 13 tendera me vlerë 200 milionë euro për ndërtim ose rehabilitim rrugësh, me kritere që minojnë garën, për të favorizuar të njëjtët oligarkë

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR ÇËSHTJET LIGJORE, INDRIT SEFA   Të nderuar qytetarë!   Siç jeni njohur nga mediat, Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) ka shpallur të paktën 13 procedura tenderimi për ndërtim, zgjerim ose rehabilitim rrugësh, në një ...

Read More
27 Mar
0

PD, Alfrida Marku: Në 14 muajt e fundit, Bashkitë e vendin kanë kryer 1374 tendera me vlerë 183 milion euro në kushtet kur ka dyshime të arsyeshme për shkelje të rregullave për prokurimet publike

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARJA PËR PUSHTETIN VENDOR DHE DECENTRALIZIMIN, ALFRIDA MARKU Të nderuar qytetarë ! Në vetëm 14 muajt e fundit, në Bashkitë në vendin tonë janë kryer 1374 tendera me vlerë 183 milion euro në kushtet kur ...

Read More
21 Jan
0

Sekretari për marrëdhëniet me publikun, Edvin Kulluri: Pas çdo akuze të Sali Berishës ndaj PD fshihet një pazar, herë tendera e leje ndërtimi

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Siç u faktua këto dy vite, pas çdo akuze të Sali Berishës ndaj Partise Demokratike fshihet një pazar, herë tendera e leje ndërtimi e herë pazar politik ...

Read More
28 Maj
0

Për të fshehur korrupsionin, Edi Rama ka klasifikuar si sekret shtetëror qindra tendera me vlerë miliona euro.

Për të fshehur korrupsionin, Edi Rama ka klasifikuar si sekret shtetëror qindra tendera me vlerë miliona euro. Edi Rama dhe agjencitë e tij refuzojnë t’u japin përgjgije gazetarëve për tenderat e shpallur sekret shtetëror dhe që cënojnë hapur konkurencën. Kushdo ...

Read More