Tags: "Xhemal Gjunkshi"

28 Sht
0

Ngjarjet kriminale në vend, reagon Sekretari për Sigurinë Kombëtare dhe Koordinimin Euro-Atlantik, Xhemal Gjunkshi

Siguria dhe rendi janë tronditur sërish në vend  Në afro 50 orë nga përplasja me armë, kanë mbetur të vrarë tre persona   dhe pesë të tjerë janë plagosur, mes të cilëve dhe në rrezik për jetën. Në ngjarjen e ...

Read More
16 Sht
0

“Trafikantët janë të veshur me uniformën e shtetit”, Xhemal Gjunkshi: Shqipëria çdo ditë e më shumë që kalon, po bie nën pushtetin e drogës

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi ka reaguar në lidhje me aksionin e Policisë ku asgjësoi 10 mijë rrënjë hashashi në Velipojë. Në një postim në Facebook, Gjunkshi shkruan se Shqipëria dhe në veçanti veriu, çdo ditë e ...

Read More
14 Sht
0

Xhemal Gjunkshi reagon për zjarrin tek pallati në Tiranë: Siguria e qytetarëve është në rrezik, ngjarja mund të ishte kthyer në tragjedi

Sekretari për Sigurinë Kombëtare dhe Koordinimin Euro-Atlantik, Xhemal Gjunkshi, ka reaguar për zjarrin e rënë në një pallat 10-katësh te Rruga e Kavajës në Tiranë. Në një postim në Facebook, Gjunkshi shkruan se siguria e qytetarëve është në rrezik dhe ...

Read More
26 Gus
0

Denoncimi i Xhemal Gjunkshit: Qyteti i Dibrës po e vuan tmerrësisht mungesën e ujit të pijshëm

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi ka denoncuar ditën e sotme mungesën e ujit të pijshëm në qytetin e Dibrës. Në një postim në Facebook, Gjunkshi shkruan se janë afro dhjetra milion Euro të investuara në total në ...

Read More
17 Gus
0

Denoncimi i Xhemal Gjunkshit: Banorëve në fshatin Kërçisht i Epërm të Dibrës po ua merrin ujin e pijshëm me dhunë

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi, ka denincuar një rast në Dibër ku banorëve të fshatit Kërçisht i Epërm të Maqellarës, po u merret uji i pijshëm me dhunë. Në një postim në Facebook, Gjunkshi shkruan se banorët ...

Read More
16 Gus
0

”Standardet e NATO-s në rrezik nga korrupsioni“, Gjunkshi: Krahas kanabizimit të repartit ushtarak, bëhen me dije afera me tendera dhe në tjetërsimin e pronave të ushtrisë

DEKLARATË E KËSHILLTARIT PËR SIGURINË KOMBËTARE PRANË PD, XHEMAL GJUNKSHI Standardet e Natos në rrezik nga korrupsioni dhe skandalet me pronat në sistemin e mbrojtjes! Prej kohësh sistemi i mbrojtjes po tronditet rëndë nga skandale dhe abuzime të papranueshme për ...

Read More
05 Gus
0

Droga në repartin ushtarak të Zall Herrit, Gjunkshi: Shkelje e rëndë ligjore e një vendi anëtar i NATO-s

Ish-shefi i Shtabit të Forcave të Armatosura dhe anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi ka reaguar në lidhje me operacionin policor ku u zbulua një parcelë kanabisi në repartin ushtarak të Zall Herr në Tiranë. Në një postim ...

Read More
01 Gus
0

Sekuestrimi i inceneratorit të Tiranës nga SPAK, Gjunkshi: Duhet t’i vijë fundi i mos ndërshkueshmërisë

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi, ka reaguar në lidhje me vendimin e SPAK për sekuestrimin e Inceneratorit të Tiranës. Gjunkshi shprehet se duhet t’i vijë një herë e mirë fundi i mos ndërshkueshmërisë dhe abuzimit me pushtetin! ...

Read More
12